کنترل ارتش یمن بر پایگاه‌های نظامی سعودی/تخریب بخشی از گذرگاه مرزی میان عربستان و یمن

یمن

ارتش و نیروهای یمن به پیشروی‌های خود در مأرب و همچنین شبوة ادامه می‌دهند آنها همچنین پایگاه‌های نظامی سعودی را در استان جازان تحت کنترل درآوردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت شبکه المیادین، نیروهای ارتش یمن و کمیته‌های مردمی به پیشروی‌های خود ادامه داده و توانستند امنیت تعدادی از مناطق را در الجدعان در استان مأرب پس از فرار نیروهای القاعده از این پایگاه‌ها برقرار سازند. آن‌ها به سمت الصعید در شبوة پیشروی کرده و یکی از پایگاه‌ها را پس از بیرون راندن تروریست‌ها پاکسازی کردند.

در همین حال شبکه المسیرة نیز تصاویری از موشک ‌اندازهایی منتشر کرد که برد آن‌ها به 60 کیلومتر می‌رسد و پایگاه‌های نظامی سعودی را در مرکز منطقه جازان عربستان هدف قرار می‌دهد.

در همین حال ارتش یمن و کمیته‌های مردمی پایگاه‌های نظامی سعودی را در استان جازان تحت کنترل خود درآورده و عملیاتی را علیه ارتش عربستان در منطقه الثعبان اجرا کردند که در جریان آن دو خودرو به آتش کشیده شد و تعدادی از نیروهای ارتش سعودی نیز کشته شدند.

از سوی دیگر، ائتلاف عربی تحت رهبری عربستان حملات وحشیانه و شدید خود به شهرهای یمن را متوقف نکرده و صنعاء را در چندین حملات همزمان هدف قرار داد. در پنج حمله نیز منطقه المزرق در استان حجه هدف قرار گرفت.

ائتلاف سعودی منطقه الملاحیظ در صعده را نیز با 10 موشک هدف قرار داد.

ائتلاف موسوم به "طوفان قاطع" حملات جدیدی به منزل علی عبدالله صالح، رئیس جمهور پیشین یمن در صنعاء و همچنین در مدرسه‌ای در الحدیده و فرودگاه الحدیده در غرب یمن داشت.

در همین حال، شاهدان عینی اعلام کردند که نیروهای سعودی و انصارالله به سمت مواضع یکدیگر بمب‌های سنگین شلیک می‌کردند که بر اثر آن، بخشی از گذرگاه مرزی اصلی میان دو کشور تخریب شد.

آنها عنوان داشتند که گذرگاه مرزی الحوض که بزرگ‌ترین گذرگاه برای انتقال مردم و کالاها میان عربستان و یمن است، در میان حملات‌ها تخلیه شد و در این حملات سالن خروج و بخش پاسپورت‌ها تخریب شد.

از سوی دیگر کشتی امداد رسانی امارات با 850 تن از کمک‌های پزشکی و غذایی وارد اسکله عدن در جنوب یمن شد.

این کمک‌های امارات در حالی است که این کشور در ائتلاف ضد یمنی که روزانه دست به کشتار مردم بی‌گناه این کشور می‌زند مشارکت دارد.

در همین حال خالد بحاح، معاون رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن در مقر اقامتش در ریاض با اسماعیل ولد شیخ احمد، فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن دیدار کرد.

بحاح در این دیدار اعلام کرد که دولت مستعفی یمن برای حصول راه حلی برای بحران سیاسی یمن تلاش می‌کند.

انتهای پیام

کد N833658