جزئیات جدید از انفجار تروریستی شرق عربستان؛

ریاض هویت عامل انتحاری انفجار "القطیف" را اعلام کرد

عربستان

وزارت کشور عربستان از شناسایی هویت عامل انتحاری که خود را در مسجد شیعیان در القطیف منفجر کرده بود خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، وزارت کشور عربستان در بیانیه‌ای اعلام کرد: عامل این حمله صالح عبدالرحمان القشعمی است که دارای تابعیت عربستانی و در لیست افراد تحت تعقیب نیروهای امنیتی بوده است.

به گفته وزارت کشور عربستان، این فرد عضو گروه تروریستی بوده که دستورات خود را از داعش در خارج دریافت می‌کردند.

سخنگوی وزارت کشور عربستان اعلام کرد: این باند وابسته به داعش پیشتر شناسایی شده بود و 26 تن از اعضای آن که همگی دارای تابعیت عربستانی هستند بازداشت شده‌اند.

به گفته این سخنگو، تیم امور جنایی وزارت کشور از طریق بررسی نمونه‌های اولیه جسد این عامل انتحاری و مکانی که خود را در آنجا منفجر کرد به این نتیجه رسیدند که ماده استفاده شده در انفجار از نوع آر دی ایکس بوده است.

سخنگوی وزارت کشور عربستان تاکید کرد: نتایج تحقیقات همچنین نشان داد که پنج تن از اعضای این باند در تیراندازی به گشت وابسته به نیروهای امنیتی در جنوب ریاض که موجب کشته شدن یک سرباز شده بود، دست داشتند و متهمان به جنایت‌های خود و سوزاندن جسد این سرباز اعتراف کردند.

روز جمعه یک عامل انتحاری به مسجد امام علی (ع) در منطقه القدیح واقع در استان القطیف در شرق عربستان حمله کرد که موجب شهادت 21 شیعه عربستانی و زخمی شدن بیش از 100 تن شد.

انتهای پیام

کد N833077