با هدف تشکیل نیروی عربی مشترک؛

فرماندهان ارتش ۲۱ کشور عربی در قاهره گردهم آمدند

سیاسی

فرماندهان ارتش ۲۱ کشور عربی برای بررسی طرح تشکیل نیروی نظامی مشترک به منظور آنچه که از آن به عنوان دخالت برای حل بحران‌های منطقه یاد کردند، در پایتخت مصر تشکیل جلسه دادند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه «ایلاف»،فرماندهان ارتش ۲۱ کشور عربی امروز شنبه در قاهره پایتخت مصر تشکیل جلسه دادند.

بر اساس این گزارش، در این نشست طرح تشکیل نیروی نظامی مشترک به منظور آنچه که از آن به عنوان دخالت برای حل بحران‌های منطقه یاد شد، مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

شرکت کنندگان در این نشست راهکارهای تشکیل یک نیروی عربی مشترک به منظور دخالت در بحران های منطقه بر اساس مصوبات نشست سران کشورهای عربی در شرم الشیخ طی ماه مارس گذشته را مورد بررسی قرار دادند.

در همین رابطه «محمود حجازی» رئیس ستاد مشترک ارتش مصر گفت: باید هرچه سریعتر تمامی تمهیدات لازم جهت تشکیل یک نیروی عربی مشترک در منطقه را اندیشید.

وی افزود: فرماندهان ارتش کشورهای عربی یک طرح پخته در این زمینه را آماده و آن را به اجلاس آینده سران کشورهای عربی ارجاع خواهند داد.

گفتنی است، فرماندهان ارتش کشورهای عربی طی ماه آوریل بر لزوم تشکیل یک نیروی عربی مشترک به منظور دخالت برای حل بحران های منطقه توافق کردند.