ظریف در مراسم ولادت حضرت ابوالفضل:

پای میز مذاکره با پشتوانه مردم مقاومت می کنیم

سیاسی

وزیر امور خارجه در مراسمی که به مناسبت ولادت با سعادت حضرت ابوالفضل العباس (ع) و گرامیداشت روز جانباز در وزارت امور خارجه برگزار شد، این روز را به جامعه بزرگ ایثارگران تبریک و تهنیت گفت.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در مراسمی که به مناسبت ولادت با سعادت قمر بنی هاشم حضرت ابوالفضل العباس (ع) و گرامیداشت روز جانباز در وزارت امور خارجه برگزار شد، ضمن تبریک و تهنیت اعیاد شعبانیه بویژه ولادت با سعادت حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و روز پاسدار و ولادت حضرت ابوالفصل العباس(ع) و روز جانباز به جامعه بزرگ جانبازان، ایثارگران و خانواده های معظم شهداء، بویژه ایثارگران وزارت امور خارجه، فرهنگ ایثار و ایثارگری را یکی از بزرگترین دستاورد های انقلاب اسلامی برشمرد.  

 وی در تشریح  فرهنگ ایثارگری افزود: اگر  این فرهنگ مقدس که ریشه در رشادت ها و دلاوری های حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و حضرت ابوالفضل العباس (ع) دارد، نبود، هرگز قدرتی که جمهوری اسلامی ایران را بعنوان قدرت تاثیرگذار و نیروی قابل توجه و قابل اتکاء و کشوری که بدنبال ایجاد آرامش، ثبات و اقتدار در منطقه مطرح کرده است، شکل نمی گرفت.

وزیر امور خارجه کشورمان قدرت و توان جمهوری اسلامی ایران را مرهون رشادت ها، ایثارگری ها و استقامت همه مردم ایران بویژه شهداء، ایثارگران و خانواده های معظم این بزرگواران دانست و در خصوص تاثیر این فرهنگ  در روند مذاکرات هسته ای گفت: همواره در پای میز مذاکره احساس می کنیم که اگر این مردم در برابر فشارهای متعدد از جمله تحریم  ها و تهدیدات  نظامی مقاومت و ایثارگری نکرده بودند، ما نمی توانستیم در برابر قدرتهایی که  به ظاهر از نظر نظامی، اقتصادی، سیاسی و تبلیغاتی جزوبرترین قدرتهای جهان امروز بشمار می روند، ایستادگی و دیدگاههای مردم را مطرح کنیم و آنچه مقام معظم رهبری از آن بعنوان حماسه سیاسی نام بردند، هرگز شکل نمی گرفت.

وی  با اشاره به حضور پرشور ۷۳ درصد از مردم ایران به پای صندوق های رای گفت، فارغ از اینکه مردم به چه کسی رای داده اند، این حضور یک واقعیت را به همه جهان ثابت کرد و آن اینکه مردم ایران با تهدید، تحریم و فشار از نظام جدا نمی شوند. دکتر ظریف این حضور را زمینه ساز شکست تحریمها  و تجدید نظر غربیها در برخورد با مردم ایران با زبان تکریم و احترام ارزیابی کرد.

ظریف تسلیم ناپذیری مردم در مقابل قدرتهای برتر را برگرفته از فرهنگ و باور ایثارگری دانست  و تاکید کرد: خوشبختانه فرهنگ ایثارگری پس از جنگ تحمیلی و دفاع مقدس متوقف نشد، بلکه بعنوان یک فرهنگ مقدس در جامعه پویای ایران اسلامی همواره وجود داشته و دارد که برای حفظ و حراست از آن باید از هیچ  کوششی فروگذار نکرد.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به حضور پررنگ و پرتعداد ایثارگران در وزارت امور خارجه بر رفع مشکلات و نیازمندیهای ایثارگران در سطح ملی و سازمانی تاکید کرد و افزود: در حد توان خودمان سعی کردیم و امیدواریم بتوانیم در آینده خدماتی که در شان و منزلت این عزیزان است، ارائه شود.