یک نماینده مجلس: اطلاعات نظامی ناموس مردم است

ایسنا نوشت:

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر این که اطلاعات نظامی کشور ناموس مردم محسوب می‌شود گفت که کسی حق ندارد به ناموس مردم دست‌اندازی کند.

منصور حقیقت‌پور  با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در مراسم دانش آموختگی دانشجویان افسری و تربیت پاسداری دانشگاه امام حسین (ع) در مورد عدم اجازه بازرسی از مراکز نظامی و گفت‌وگو با دانشندان هسته‌ای گفت: همه باید حد و حدود خود را بدانند. دلیلی نداردکه اطلاعات دانشمندان‌مان را به آژانس بدهیم. آژانس به نیابت از اسراییل اطلاعات جمع آوری می‌کند و همین اطلاعات را به آنها برای تحقیق و ترور و تضعیف دانشمندان می‌دهد. کدام فرد عاقلی چنین کاری می‌دهد که ما انجام دهیم؟

وی ادامه داد: آژانس در گذشته اطلاعات دانشمندان ما را در اختیار رژیم صهیونیستی و سایر کشورها قرار داد و آنها بهترین جوانان دانشمند ما را که سرمایه ملی محسوب می‌شدند ترور کردند. قطعا از این بعد اجازه چنین کاری را نمی‌دهیم؛ چون با سازمانی به نام آژانس روبرو هستیم که همواره به نیابت از جهان استکبار با ما برخورد کرده است.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری در خصوص عدم اجازه بازرسی از مراکز نظامی گفت: اطلاعات نظامی ناموس مردم محسوب می‌شود؛ کسی حق ندارد به ناموس مردم دست اندازی کند برای چه باید دست برتر خود را برای دشمن باز کنیم؟

حقیقت‌پور با تاکید بر این که حفظ خطوط قرمز به معنای داشتن عزم راسخ برای مقابله با دشمن است گفت: مذاکره کنندگان به محض این که احساس کردند منافع ملی به خطر می‌افتد باید میز مذاکره را ترک کنند. این کشور یک بار ناصرالدین شاه را داشت که تا آخر عمرمان بس است. ما نمی‌خواهیم خاطرات قجری در اذهان مردم زنده شود.

وی با بیان اینکه بیانات اخیر مقام معظم رهبری خطوط جدیدی را پیش پای مذاکره کنندگان قرار داده است گفت: اگر در مذاکرات لوزان این موارد مورد توجه قرار نگرفته است باید در ادامه مذاکرات آن را لحاظ کرد. بیانات رهبری خطوط جدید قرمزی را به نقشه قبلی مذاکرات اضافه می‌کند. طبیعتا اگر تیم مذاکره کننده به این مسائل بی‌اعتنا باشد مجلس مجبور به برخورد خواهد بود.

2929

کد N831949