ادعای یک رسانه یمنی از ورود رییس جمهوری یمن به حضرموت برای آغاز تجاوز زمینی

ایرنا نوشت:

یک رسانه یمنی از ورود قریب الوقوع منصور هادی رییس جمهوری فراری به استان حضرموت در این کشور برای اعلام آغاز تجاوز زمینی ائتلاف عربی به سرکردگی آل سعود خبر داد.

به گزارش ایرنا، پایگاه خبری «اخبار الساعه» روز جمعه به نقل از یک مقام بلندپایه امنیتی نوشت: «عبد ربه منصور هادی» در چند ساعت آینده وارد فرودگاه «البدیع» در استان حضرموت در جنوب شرقی یمن می شود تا آغاز حمله گسترده زمینی با حمایت عربستان و شورای همکاری خلیج فارس به یمن را با نام «شمشیرهای بران» و برای آنچه «بازپس گیری استان های تصرف شده توسط نیروهای انصارالله و هم پیمانانش» گفته می شود، اعلام کند.

این رسانه یمنی بدون اشاره به نام این مقام امنیتی، افزود: گزارش های امنیتی و اطلاعاتی حاکیست در حال حاضر تدارکات گسترد نظامی و امنیتی از سوی کشورهای ائتلاف عربی و در صدر آنها عربستان برای آغاز این حمله همزمان با بیست و پنجمین سالگرد وحدت یمن (22 ماه مه 1990) جریان دارد.

وی مدعی شده که صدها افسر و سرباز از صنعا و شماری از استان های یمن برای پیوستن به ارتش جدید و گشودن جبهه های تازه علیه انقلابیون یمنی وارد «مارب» و «حضرموت» در شرق یمن شده اند.

این مقام امنیتی با تاکید بر اینکه تحرکات غیرطبیعی در منطقه مرزی «العبر» در مرز دو کشور دیده می شود، گفته است، از چند روز پیش تدارک نظامی گسترده ای در این منطقه برای شرکت در عملیات زمینی پیش از آغاز گفت وگوهای ژنو که قرار است 28 ماه جاری میلادی آغاز شود، جریان دارد.

تجاوز نظامی عربستان و ائتلاف کشورهای عربی - آمریکایی علیه مردم یمن که از ششم فرودین آغاز شده، شهادت بیش از سه هزار و 800 یمنی و آوارگی حدود 100 هزار یمنی را درپی داشته است.

بنابر اعلام منابع خبری، شمار مجروحان این تجاوز نیز به بیش از هشت هزار نفر رسیده است که 2 هزار و 800 نفر از آنها به رسیدگی فوری نیاز دارند، اما به دلیل نبود دارو و برق این امکان وجود ندارد.

بیشتر شهدا و مجروحان یمنی ناشی از بمباران جنگنده های عربستان و ائتلاف عربی - آمریکایی را کودکان و زنان بی دفاع تشکیل می دهند.

از مجموع کشته های تجاوز نظامی به یمن، دستکم 503 نفر کودک و 218 نفر زن بودند و از میان زخمی ها نیز بیش از یک هزار نفر کودک و نزدیک به 725 نفر زن هستند.

در این مدت 560 محل مسکونی هدف حملات هوایی و موشکی قرار گرفته و 932 مرکزغیرنظامی، خدماتی، موسسه عمومی و خصوصی، 54 بیمارستان و درمانگاه، 26 مسجد و 168 مرکز آموزشی نیز بمباران شده است.

عربستان با ائتلاف 9 کشور عربی منطقه به جز عمان از ششم فروردین سال جاری حملات گسترده ای علیه یمن به اجرا گذاشت تا عبد ربه منصور هادی رییس جمهوری فراری و مستعفی یمن را به حاکمیت بازگرداند و از قدرت گرفتن انقلابیون یمنی که امنیت شهرهای آن کشور را تامین می کنند، جلوگیری کند.

5252

کد N831752