گزارشی از عملیات یمنیها علیه ارتش سعودی

العالم نوشت:

درسایه تداوم تجاوزگری جنگنده های سعودی علیه یمن، نیروهای مردمی یمن یک دستگاه خودروی نظامی ارتش عربستان را به آتش کشیده و تعدادی از نیروهای سعودی را کشتند.

خبرنگار شبکه خبری العالم در یمن گزارش داد: جنگنده های عربستان همچنان به استان صعده در شمال یمن حمله می کنند و ساعاتی پیش، چند منطقه مسکونی و موضع نظامی از جمله فرودگاه صعده را بمباران کردند.

جنگنده های عربستان چند بار نیز به پایگاه نیروهای امنیتی ویژه در استان اِب در مرکز یمن و شهر زنجبار در استان ابین در جنوب این کشور شدیداً حمله کردند و منطقه طلان شهر مرزی الظاهر را هم بمباران کردند.

خبرنگار العالم گفت: نیروهای مردمی منطقه مرزی طخیه یمن با کمین کردن، یک دستگاه خودروی نظامی عربستان را به آتش کشیدند که همه سرنشینان این خودرو کشته شدند.

وی افزود: ساکنین منطقه مرزی علب در یمن نیز در واکنش به تجاوزات عربستان با حمله توپخانه ای ده ها نظامی سعودی را کشته یا زخمی کردند.

درهمین حال، شبکه تلویزیونی المسیره وابسته به جنبش انصار الله یمن از کشته شدن پنج تبعه سومالی و زخمی شدن دو نفر دیگر در حمله به مقر پناهندگان در منطقه میدی در استان حجه خبر داد.

این شبکه همچنین از دو حمله هوایی ارتش عربستان به شهر صحیان در استان صعده و پنج حمله آنها به دانشکده فنی در منطقه جدر و گلوله باران توپخانه ای ارتش سعودی علیه مناطق المدافن، فج حرض و جبل النار در استان حجه خبر داد.

شبکه المسیره همچنین از شهادت بیش از 25 نفر در تجاوزگری هوایی علیه مسافران در منطقه برط در استان جوف خبر داد.

4949

کد N830307