دیدار اعضای شورای مرکزی جمعیت دوستی فلسطین و ایران با امیرعبداللهیان

اعضای شورای مرکزی جمعیت دوستی فلسطین و ایران که به کشورمان سفر کرده‌اند، با حسین امیرعبداللهیان، معاون عربی و آفریقای وزیر امور خارجه ملاقات و درباره تحولات فلسطین و منطقه گفت‌وگو کردند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، عبدالکریم شرقی، رییس جمعیت دوستی فلسطین و ایران در این دیدار با ارائه گزارشی از فعالیت‌های جمعیت مزبور در سوریه و لبنان و اشاره به نقش برجسته جمهوری اسلامی ایران در تحولات منطقه، افزود: حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از آرمان فلسطین و مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی، مایه دلگرمی و افتخار فلسطینیان است.

شرقی مواضع جمعیت دوستی فلسطین و ایران در حمایت از سوریه در برابر توطئه جاری علیه این کشور و حمایت از مردم بی‌دفاع یمن در برابر تهاجم سعودی که تحت حمایت آمریکا و رژیم صهیونیستی انجام می‌شود را مورد تأکید قرار داد.

رییس جمعیت دوستی فلسطین و ایران با اظهار تاسف از تداوم دودستگی در صحنه فلسطین، کلید حل مشکلات مردم فلسطین را وحدت و همبستگی و تمسک به مقاومت دانست و تأکید کرد برنامه‌های خطرناکی علیه فلسطینیان و قدس در جریان است که همگان از جمله ملت‌های مسلمان منطقه باید ضمن حفظ هوشیاری، مانع تداوم اقدامات تجاوزکارانه و توسعه طلبانه رژیم صهیونیستی گردند.

امیرعبداللهیان نیز در این دیدار با قدردانی از مواضع و فعالیت‌های جمعیت دوستی فلسطین و ایران گفت: حمایت از فلسطین و مقاومت، موضوع محوری در سیاست خارجی جمهوری اسلامی است و با وجود تحولات در سوریه، عراق، یمن و ...، شاخص اصلی و اولویت نخست جمهوری اسلامی ایران و سایر آزاداندیشان در منطقه و جهان هم‌چنان فلسطین و قدس است.

وی هم‌چنین بر اهمیت همبستگی و وحدت ملی فلسطینیان به عنوان رمز پیروزی تأکید کرد.

معاون عربی و آفریقای وزیر امور خارجه افزود: متاسفانه مدلی که امروز در یمن برای سرکوب مردم بی‌دفاع این کشور استفاده می‌شود، همان مدل مورد استفاده رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم فلسطین در نوار غزه مبتنی بر بمباران زیرساخت‌ها، کشتار مردم بی‌دفاع و تحمیل محاصره انسانی است.

انتهای پیام

کد N829990