دبیر کل حزب موتلفه اسلامی:

اصولگرایان درانتخابات با یک لیست می آیند/جزیره ای عمل کردن سم است

سیاسی

دبیرکل حزب موتلفه با بیان اینکه با محوریت جامعتین به طرف ائتلاف جدی اصولگرایان پیش می رویم گفت: جزیره ای عمل کردن و معرفی نامزد های متعدد را سم مهلک برای اصولگرایی می دانیم.

به گزارش خبرگزاری مهر محمدنبی حبیبی دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در کانون اعضاء و طرفداران حزب موتلفه اسلامی اظهار داشت: در سال ۹۱بر اساس فرضیات به نتیجه رسیده بودیم که اصولگرایان در انتخابات سال ۹۲ با تعداد زیادی کاندیدا وارد می شوند زیرا در انتخابات مجلس گذشته با وجود جبهه متحد اصولگرایان اما رقابت درون اصولگرایی شکل گرفت و مجلس اصولگرا شد زیرا میدان رقابت از حضور رقیب جدی اصولگرایان تقریبا خالی بود.

وی افزود: ما نگران بودیم شرایط از انتخابات نهمین دوره مجلس به انتخابات ریاست جمهوری تسری پیدا کند و دیدیم اصولگرایان با چندین نامزد وارد شدند زیرا برخی اعتقاد داشتند رقبای اصولگرایی دیگر اندازه ای ندارند و یک اصولگرا رئیس جمهور خواهد شد اما تحلیل ما این نبود و ما معتقد بودیم اگر به نامزد واحد برسیم ضرر نکرده ایم و نباید با نامزد متعدد وارد شویم .

حبیبی تصریح کرد: موتلفه اسلامی از ابتدا پایبند به این تحلیل بود که باید نامزد واحد داشته باشد و در این مسیر حرکت کردیم. نامزد حزب ما درانتخابات به نفع کاندیدای جبهه پیروان انصراف داد.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی تاکید کرد: در تدارک انتخابات دهم مجلس شورای اسلامی هستیم و از اواخر سال ۹۲ تحلیلی که در موتلفه داشته ایم این است که ما در انتخابات مجلس لازم است که با محوریت جامعین به طرف ائتلاف جدی اصولگرایان پیش می رویم.

وی با بیان اینکه جزیره ای عمل کردن و نامزد های متعدد معرفی کردن را سم مهلک می دانیم گفت: برای اصولگرایان تنها راه پیروزی قطعی ائتلاف داخلی جریان اصولگرایی است و تعدد نامزد به ضرر اصولگرایان است.

حبیبی تاکید کرد: در میدان رقابت سیاسی رقبای ما جدی حضور دارند و به همین دلیل ما مجلس اصولگرایی که حتی یک موتلفه ای هم نباشد را به مجلسی با اکثریت اصلاح طلبان و حضور چند نماینده از موتلفه ترجیح می دهیم.

وی افزود: رقبا طراحی برای ایجاد اختلاف بین اصولگرایان دارند و در جریان اصلاح طلبی و اعتدالیون از مدتها پیش مذاکرات جدی آغاز شده و حتی به نتیجه رسیده اند که در انتخابات آینده با لیست واحد به میدان بیایند.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی تاکید کرد: شعار جریان اصولگرایی باید یک صدا و یک فهرست در کل کشور باشد و این کار هر چند سخت است اما می توان به فهرست واحد رسید.

وی خبر داد: انسجام داخلی اصولگرایان بیشتر از گذشته است و الحمدالله می خواهیم وحدت اصولگرایان اجرایی شود و در این مسیر ظرفیت موتلفه اسلامی را به کار خواهیم گرفت تا با یک صدا و یک فهرست و در حوزه های تک نفره با یک نامزد با ائتلاف اصولگرایان با محوریت جامعتین خواهیم آمد و در این صورت اصولگرایان پیروز خواهند شد.