سرتیپ اسماعیلی در منطقه پدافند هوایی جنوب:

استفاده ازظرفیت‌های بومی ومنطقه‌ای برای انجام مأموریت‌های پدافندی

سیاسی

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا(ص) در بازدید از گروه پدافند هوایی جزیره خارک گفت: طرح مردمی کردن دفاع هوایی از مدت‌ها قبل در این قرارگاه آغاز شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا(ص)، امیر سرتیپ اسماعیلی هدف از این بازدید را ارزیابی طرح‌های دفاع مردمی و ارتقای توان رزم دانست و گفت: طرح مشارکت مردمی و مردمی کردن دفاع هوایی از مدت‌ها قبل در قرارگاه پدافند هوایی آغاز شده و با بهره‌گیری از آموزش‌های لازم در مناطق مختلف کشور از ظرفیت های بومی و منطقه‌ای برای انجام مأموریت‌های پدافندی استفاده می‌کنیم.

سرتیپ اسماعیلی، ارزیابی سرعت تصمیم‌گیری و پردازش صحنه عملیات توسط افسران جوان قرارگاه پدافند هوایی را از دیگر اهداف این بازدید دانست و اظهار داشت: همانگونه که در رزمایش محمد رسول‌الله(ص) از یک قرارگاه جوان در مأموریت‌های عملیاتی استفاده کردیم، در تمام نقاط پدافندی از این ظرفیت بهره‌برداری خواهیم کرد و با تلفیق تجربه عملیاتی کارکنان با تجربه در کنار نیروهای جوان، توان رزمی و عملیاتی پدافند را افزایش می‌دهیم.

شایان ذکر است در این بازدید، طرح‌های مدیریت بحران، انتقال خانواده‌ها به مناطق امن در زمان بحران و ارزیابی سامانه‌های پدافندی با حضور امیر سرتیپ اسماعیلی و جمعی از معاونین قرارگاه پدافند هوایی انجام شد

خواندنی از سراسر وب