۰

دور جدید مذاکرات از امروز در وین/ ادامه نگارش پیش نویس توافق جامع

  • ۲۸بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
مذاکرات هسته ای ایران, پیش نویس توافق جامع هسته ای

دور دیگری از مذاکرات هسته ای میان ایران و گروه ۱+۵ از امروز در وین آغاز می‌شود. این دور از مذاکرات بین هیات ایران و هیات اتحادیه اروپا به نمایندگی از ۱+۵ برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، سید عباس عراقچی و هلگا اشمید معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که به نمایندگی از کشورهای 5+1 در مذاکرات هسته ای حضور دارد امروز(چهارشنبه) برای نگارش پیش نویس متن برنامه جامع اقدام مشترک (برجام ) با یکدیگر دیدار می کنند.

سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه و همچنین وانگ چون نماینده چین در مذاکرات هسته ای اعلام کردند که در این دور از نشست وین، معاونان وزرای خارجه 5+1 حضور ندارند.

به نظر می رسد این دور از مذاکرات وین، نشست های بین عراقچی، تخت روانچی و هلگا اشمید خواهد بود که بر روی متن پیش نویس برنامه جامع اقدام مشترک(برجام) کار خواهند کرد.


پس از بیانیه سوئیس، تاکنون دو دور مذاکرات در وین و یک دور در نیویورک و در حاشیه کنفرانس بازنگری ان پی تی در سال 2015 برگزار شده است.

سید عباس عراقچی و مجید تخت روانچی به همراه تیم کارشناسان فنی و حقوقی این مذاکرات را سرپرستی می‌کنند. ادامه نگارش پیش نویس توافق جامع هسته‌ای موضوع این دور از مذاکرات است.

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.