انصارالله: کنفرانس ریاض بی‌ارزش است

مسئول اطلاع‌رسانی انصار الله یمن اعلام کرد: بیانیه پایانی کنفرانس ریاض ربطی به یمنی ها ندارد و یمنی ها توجهی به آن نمی کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، نصرالدین عامر، عضو دفتر اطلاع‌رسانی جنبش انصار الله یمن در گفت‌وگو با شبکه خبری العالم اظهار داشت: این کنفرانس، که عبدربه منصور هادی، رئیس‌جمهور مستعفی و فراری به همراه هوادارانش در آن شرکت کردند، کاملا از واقعیت های جاری در یمن و چشمداشت‌های مردم به دور است و هیچ ربطی به یمن ندارد. در این کنفرانس، تنها شاهد هجمه به برخی طرف های یمنی و پشتیبانی از تجاوز به یمن بودیم. به این ترتیب، بیانیه پایانی آن هیچ ارزشی برای یمنی ها ندارد.

وی افزود: انقلاب یمن، انقلابی مردمی بود و هیچ کس نمی تواند مردم یمن را به سبب انقلاب محاکمه کند زیرا صاحبان انقلاب خود مردم هستند. بر عکس، این مردم هستند که باید دزدان و خائنان و دست نشاندگانی را که به کشور و برادرانشان خیانت کردند و میهن خود را در اختیار متجاوزان قرار دادند و از جنگنده های دشمن برای بمباران مردم بی گناه دعوت کردند، محاکمه کنند.

عامر با بیان این که حاضران در کنفرانس ریاض فاقد مشروعیت هستند، آن ها را دست نشاندگانی دانست که پیش از این بر یمن حکومت می کردند.

وی افزود: آن ها یمن را ویران کردند و آن را به وضعی رساندند که اکنون می بینیم. با این حال به خواست خدا مردم یمن عزم خود را جزم کرده اند تا از شر این فاسدان که کشور را به نفع عربستان نابود می کردند، خلاص شوند.

برگزاری کنفرانس ریاض، خشم مردم و احزاب یمنی را برانگیخت زیرا این کنفرانس، در کشوری برگزار شد که با جنگنده های خود، یمن را به ویرانه تبدیل کرد.

این در حالی است که شرکت کنندگان در کنفرانس ریاض در بیانیه پایانی خود، از تجاوز عربستان سعودی علیه ملت یمن استقبال کردند و ایجاد مناطق امن در داخل اراضی یمن را خواستار شدند. شرکت کنندگان در این کنفرانس سه روزه، از تصمیم پادشاه عربستان برای حمله به یمن، تجلیل و قدردانی کردند و انقلاب مردم یمن را کودتا خواندند.

انتهای پیام

کد N828924