اصابت 2 خمپاره به سفارت مسکو در دمشق

سخنگوی سفارت مسکو در دمشق از اصابت دو خمپاره به مقر این سفارت خبر داد و گفت که این حمله آسیب جانی در پی نداشته است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، آسیا توروچیوا، سخنگوی سفارت روسیه در سوریه با اعلام این که این مقر دیپلماتیک مورد حمله قرار گرفته است، گفت که دو خمپاره به سمت ساختمان سفارت شلیک شد که به دنبال آن بخش‌هایی از این ساختمان آسیب دید اما این حمله کشته یا مجروحی در پی نداشت.

وی تصریح کرد: دو خمپاره به سمت محل سفارت شلیک شد که یکی از این دو به نزدیکی در ورودی اصلی و دیگری به یک واحد مدیریتی اصابت کرد.

مقام‌های دولت دمشق در واکنش به این رویداد اعلام کردند که تمامی تدابیر لازم را برای حصول اطمینان از حفظ امنیت سفارت روسیه در دمشق به عمل خواهند آورد.

پیش از این در ماه ژانویه نیز سفارت روسیه در سوریه یک بار هدف حمله خمپاره قرار گرفته بود. روسیه اعلام کرده که چنین حملاتی اقدامات تروریستی محسوب می‌شود. دولت مسکو از تمامی جناح‌ها در سوریه خواسته که از نفوذ خود استفاده کرده و مانع بروز حملات تروریستی در این کشور شوند.

در بیانیه‌ای که از سوی وزارت امور خارجه روسیه صادر شد، آمده است: چنین اقدامی به طور قطع حرکتی تروریستی علیه سفارت روسیه بود و به شدت محکوم می‌شود.

دستگاه دیپلماسی روسیه در ادامه این بیانیه تاکید کرده است: ما همچنان با مقامات دولت سوریه در تلاش‌های‌شان برای مبارزه با تهدیدهای تروریستی هم‌صدا هستیم.

انتهای پیام

کد N828901