روانچی در دیدار با معاون وزیر روابط خارجی شیلی:

زیر بار زیاده خواهی طرف مقابل نمی رویم/ به دنبال توافق خوب هستیم

سیاسی

معاون اروپا و آمریکا وزارت امور خارجه با تاکید بر سیاست اصولی کشورمان در یافتن توافق جامع گفت ما به دنبال یک توافق خوب هستیم و به هیچ وجه زیر بار زیاده خواهی طرف مقابل نخواهیم رفت .

به گزارش خبرگزاری مهر، مجید تخت روانچی، معاون اروپا و آمریکا وزارت امور خارجه کشورمان در دیدار با معاون سیاسی وزارت روابط خارجی شیلی بر اهمیت روابط دو جانبه ایران با شیلی و کشورهای منطقه آمریکای لاتین تاکید کرد.

«لابه» معاون سیاسی وزارت روابط خارجی شیلی که به همراه هیاتی از جمله سفیر شیلی در نیویورک (سفیر اکرودیته در تهران) برای دیدار با مقامات عالی رتبه کشورمان به تهران سفر کرده است با مجید تخت روانچی معاون اروپا و آمریکا وزارت امور خارجه کشورمان ملاقات کرد.

در این دیدار مجید تخت روانچی با توجه به ظرفیت های تجاری و فرصتهای سرمایه گذاری کشورمان از تجار بخش خصوصی شیلی برای حضور در بازار اقتصادی ایران دعوت کرد.

وی با اشاره به جایگاه و موقعیت جغرافیایی کشورمان در غرب آسیا و همچنین توانمندی‌ها و زیر ساخت‌های جاده ای و ریلی، توسعه روابط با ایران را زمینه ساز حضور تجار شیلیایی در منطقه آسیای مرکزی و قفقاز برشمرد و حوزه همکاریهای علمی و فنی، دانشگاهی و فرهنگی را از زمینه های مساعد برای توسعه روابط دو جانبه اعلام کرد.

معاون اروپا و آمریکا وزارت امور خارجه با تشریح آخرین وضعیت مذاکرات هسته ای ضمن تاکید بر سیاست اصولی کشورمان در یافتن توافق جامع در چارچوب راه حل های حاصله در بیانیه لوزان گفت: ما به دنبال یک توافق خوب هستیم و به هیچ وجه زیر بار زیاده خواهی های طرف مقابل نخواهیم رفت.

معاون وزیر روابط خارجی شیلی نیز در این ملاقات با اشاره به پیام وزیر روابط خارجی شیلی به وزیر امور خارجه کشورمان در پشتیبانی دولت و ملت شیلی از مذاکرات هسته ای ایران و بیانیه لوزان سوئیس، بر حق هسته ای ایران در استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای تاکید و بر تداوم مذاکرات تا رسیدن به نتیجه نهائی ابراز امیدواری کرد.

لابه همچنین با اشاره به خواست دولت متبوعش بر توسعه روابط با ایران، همکاری در حوزه تجاری، اقتصادی، علمی و فنی را اقدامی مناسب برای توسعه روابط برشمرد.