رئیس سازمان بسیج عشایری:

342 گردان بسیج عشایری آماده مقابله با تهدیدات است

سیاسی

رئیس سازمان بسیج عشایری گفت: 500 هزار نفر از عشایر کشورمان عضو بسیج هستند که در قالب 342 گردان رزمی آماده مقابله با تهدیداتند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سرهنگ دوستعلی آزوغ در نشست خبری به مناسبت 29 اردیبهشت سالروز بسیج عشایری، اظهار کرد: جمعیت عشایر حدود یک میلیون و 200 هزار نفر است که 500 هزار نفر آنها عضو بسیج عشایری هستند که در 128 حوزه و بیش از هزار و 800 پایگاه بسیج فعالیت می‌کنند. بسیجیان عشایر در قالب 47 گردان بیت‌المقدس 224 گردان عاشورا 65 گردان الزهرا و شش گردان کوثر که در مجموع حدود 342 گردان رزمی می‌شود، آماده دفاع از کشورند.

وی افزود: عشایر بسیجی قشری تک‌عرصه‌ای نیستند و در همه عرصه‌ها از جمله امنیت حضور فعالی دارند. عشایر در عرصه اقتصادی هم نماد اقتصاد مقاومتی و در عرصه فرهنگی حافظ فرهنگ اصیل ایرانی هستند. عشایر افرادی توانا و آموزش‌دیده و آماده برای هر لحظه دفاع از کشور هستند. آنها از نظر نظامی یک نیروی نظامی مجرب، آماده و چالاک هستند.

رئیس سازمان بسیج عشایری در ادامه یادآور شد: 29 اردیبهشت به دلیل دیدار عشایر با حضرت امام خمینی (ره) به عنوان روز بسیج عشایری نامگذاری شده است. به مناسبت این روز نمایشگاهی در جهت اقتصاد مقاومتی با حضور عشایر 15 استان از فردا (سه شنبه) به مدت یک هفته در پارک قیطریه افتتاح می‌شود.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود به ساخت سرود بسیج عشایری به شش زبان دنیا و در حمایت از مظلومین جهان و مسلمانان فلسطین اشاره کرد و گفت: همچنین همایش ملی با حضور سران اقوام و عشایر امسال در استان آذربایجان شرقی برگزار می‌شود.

آزوغ همچنین بیان کرد: اعزام اکیپ‌های پزشکی و دامپزشکی برای عشایر و دام‌هایشان توسط فرمانده بسیج ابلاغ شده است که این کار صورت خواهد گرفت. ما به دنبال تشکیل خانه عشایر به عنوان تشکیلات سیاسی، فرهنگی و اجتماعی در راستای دفاع از حقوق عشایر در سطح وزارت کشور هستیم.

رئیس سازمان بسیج عشایری در پایان با اعلام اینکه نام حدود 10 هزار نفر در سامانه شهدای عشایر ثبت شده است از کتاب شهید شاخص بسیج عشایر، شهید علی غیوری‌زاده رونمایی کرد.

انتهای پیام

کد N826968