بذرپاش به ایسنا خبر داد:

ابتکار و آخوندی از وضعیت ریزگردها و مسکن مهر گزارش می‌دهند

مجلس شوراي اسلامي,مهرداد بذرپاش,محیط زیست,معصومه ابتکار,وزير راه و شهرسازي

یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی از حضور رییس سازمان محیط زیست و وزیر راه و شهرسازی در جلسات علنی مجلس شورای اسلامی برای ارائه توضیحاتی در مورد ریزگردها و همچنین مسکن مهر خبر داد.

یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی از حضور رییس سازمان محیط زیست و وزیر راه و شهرسازی در جلسات علنی مجلس شورای اسلامی برای ارائه توضیحاتی در مورد ریزگردها و همچنین مسکن مهر خبر داد.

مهرداد بذرپاش در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به جلسه روز گذشته هیات رییسه مجلس اظهار کرد: با توجه به اهمیت موضوع ریزگردها و آزار و اذیتی که مردم چند استان مرزی به ویژه مردم شریف استان خوزستان در این زمینه متحمل شدند و کار درخوری هم برای آن‌ها انجام نشده و پیرو درخواست ریاست سازمان محیط زیست، هیات رییسه مجلس مصوب کرد که خانم ابتکار با حضور در یکی از جلسات علنی هفته آینده مجلس گزارشی از آخرین اقدامات صورت گرفته در مورد ریزگردها به نمایندگان ارائه کند و نمایندگان نیز نکات و ابهامات خود را در این زمینه با ایشان در میان بگذارند.

وی افزود: البته برخی کارها در این زمینه در قالب مذاکرات بین ایران و همسایگان باید دنبال شود و تنها به عهده ایران نیست. هم مجلس باید در قالب دیپلماسی پارلمانی با کشورهای همسایه مثل عراق کار را دنبال کند و هم دولت در حوزه دیپلماسی و اقدامات مرزی تصمیمات جدی‌تری اتخاذ کند.

این عضو هیات رییسه مجلس هم‌چنین با اشاره به درخواست‌های متعدد نمایندگان برای طرح سوالات و ابهامات خود از وزیر راه و شهرسازی، از حضور آخوندی در یکی از جلسات علنی مجلس در هفته جاری برای ارائه توضیحاتی در مورد مسکن مهر و محقق نشدن برخی تعهدات در این زمینه خبر داد.

بذرپاش با بیان این‌که «در زمان حضور وزیر راه در مجلس علاوه بر طرح سوال برخی نمایندگان، وی قرار است توضیحاتی در مورد برنامه‌های این وزارتخانه در حوزه مسکن ارائه کند»، افزود: مسکن مهر به عنوان پروژه بزرگی در حوزه مسکن بود که درصد زیادی از افراد جامعه متقاضی آن بودند و دولت نیز تعهداتی به آن‌ها داده بود اما اکنون مسکن مهر دچار مشکلاتی شده از جمله عقب افتادن زمان تحویل آن در برخی مناطق و افزایش میزان پرداختی متقاضیان.

وی در پایان یادآور شد: البته دولت هم می‌گوید که منابع لازم را برای تکمیل فضاهای مشاع، خدماتی و رفاهی ندارد و باید این منابع از سوی مالکین تامین شود که همین امر موجب اعتراضات گسترده در این زمینه شده است و ما امیدواریم با یک برنامه‌ریزی خوب کسانی که پیش از این برای مسکن مهر ثبت‌نام کردند با رضایت کامل مسکن خود را دریافت کنند.

انتهای پیام

کد N826438