دیدار بارزانی با فرمانده نیروهای مرکزی آمریکا

رئیس اقلیم کردستان عراق در دیدار با فرمانده نیروهای مرکزی ارتش آمریکا درخصوص آخرین تحولات نظامی و میدانی استان الانبار به ویژه شهر الرمادی و اوضاع آوارگان الانبار و تهدیدهای تروریستی علیه غیرنظامیان بحث و گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه سومریه نیوز عراق، مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کردستان در دیدار با ژنرال لوید آستین، فرمانده نیروهای مرکزی ارتش آمریکا در شهر اربیل بر لزوم ریشه کن شدن گروه تروریستی داعش و بیرون راندن تروریست‌های داعش از تمامی مناطق اشغال شده توسط این گروه تاکید کردند.

در این دیدار که سرکنسول آمریکا در اربیل و تعدادی از افسران و مشاوران نظامی ارتش آمریکا نیز حضور داشتند، در مورد سطح همکاری میان نیروهای پیشمرگ و نیروهای آمریکایی و ائتلاف ضدداعش گفت‌وگو شد.

ژنرال استن نیز به نوبه خود به حمایت آمریکا از نیروهای پیشمرگ و عراقی‌ها در جنگ علیه تروریسم تاکید کرد.

مسعود بارزانی نیز عنوان داشت که کردها به نیروهای پیشمرگ برای دور کردن خطر تروریست‌ها از کردستان با حمایت هم‌پیمانان اطمینان دارند.

در این دیدار همچنین نخست‌وزیر اقلیم کردستان عراق، مشاور شورای امنیتی کردستان، وزیر پیشمرگ‌ها، رئیس دفتر ریاست اقلیم کردستان، مسوول بخش روابط خارجه در دولت اقلیم کردستان، قائم‌مقام وزارت پیشمرگ‌ها و اعضایی از فرماندهی کل نیروهای حفاظت از اقلیم حضور داشتند.

علاوه بر این مسعود بارزانی با میخائیل بوگدانف، نماینده رئیس‌جمهوری روسیه در امور خاورمیانه و شمال آفریقا و هیات همراهش گفت‌وگو کرد.

بوگدانف در این دیدار از نقش نیروهای پیشمرگ و مردم کردستان در بیرون راندن تروریسم و تحقق ثبات در برخی مناطق استقبال کرد و عنوان داشت که سفرش به اقلیم کردستان سفری سیاسی، اقتصادی و فرهنگ است که هدف از آن ارتقای سطح روابط میان دو طرف است.

انتهای پیام

کد N826302