مسائل امنیتی و سیاستهای کره‌شمالی محور مذاکرات کری در کره‌جنوبی

سیاسی

وزیر امور خارجه آمریکا در جریان سفرش به سئول، در خصوص مسائل امنیتی و آزمایش موشکی جدید کره‌شمالی با مقام‌های کره‌جنوبی به بحث و رایزنی پرداخت.

وزیر امور خارجه آمریکا در جریان سفرش به سئول، در خصوص مسائل امنیتی و آزمایش موشکی جدید کره‌شمالی با مقام‌های کره‌جنوبی به بحث و رایزنی پرداخت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری فرانسه، "جان کری"، وزیر امور خارجه آمریکا با "پارک گئون های"، رئیس‌جمهوری کره‌جنوبی به مذاکره پرداخت و قرار است یک سخنرانی سیاسی درباره چالش‌های مربوط به فضای سایبری ارائه دهد. واشنگتن در تلاش برای احیای مذاکرات خلع سلاح گفت که از مذاکرات ابتدایی با پیونگ‌یانگ استقبال می‌کند اما کره‌شمالی در پاسخ قدرت‌نمایی نظامی خود را به رخ کشیده است. حدود یک هفته پیش کره‌شمالی اعلام کرد که با موفقیت یک موشک بالستیک زیردریایی آزمایش کرده است.

طبق تحریم‌های سازمان ملل، پیونگ‌یانگ از استفاده از فناوری موشک بالستیک منع شده است. در حالی که "کیم جونگ اون"، رهبر جوان کره‌شمالی دستیابی کشورش به "تسلیحات استراتژیک" را ستود اما مقام‌های دفاعی آمریکا این آزمایش را بی‌اهمیت شمرده و می‌گویند که این کشور در مراحل اولیه دستیابی به موشک‌های بالستیک قرار دارد. با این وجود جان کری در جریان سفر دو روزه خود به پکن پیش از ورود به سئول، اقدامات تحریک‌آمیز کره‌شمالی را محکوم کرده و آن را رفتاری "بی‌ثبات‌کننده" و "غیرقابل قبول" توصیف کرد.

جان کری در جریان دیدار با رئیس‌جمهوری کره‌جنوبی و "یون بیونگ سی"، وزیر امور خارجه این کشور بر تعهد آمریکا بر اتحاد نظامی با کره‌جنوبی تاکید کرد.

وی قرار است اواخر امروز (دوشنبه) یک سخنرانی جامع درباره سیاست خارجی داشته باشد که محور آن استفاده از فضای سایبری از جمله مسائل امنیت سایبری است.

انتهای پیام

کد N826260