دیدار رئیس پارلمان عراق با فرماندهی نیروهای مرکزی ارتش آمریکا

سیاسی

«سلیم الجبوری» رئیس پارلمان عراق با «لوید اوستن» فرماندهی نیروهای مرکزی ارتش آمریکا دیدار و درباره آخرین تحولات استان الانبار با یکدیگر بحث و تبادل نظر کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از «العراق الیوم»، «سلیم الجبوری» رئیس پارلمان عراق با «لوید اوستن» فرماندهی نیروهای مرکزی ارتش آمریکا دیدار کرد.

بر اساس این گزارش، دو طرف در جریان این دیدار درباره آخرین تحولات امنیتی استان الانبار و راهکارهای پاکسازی این استان از تروریست های داعش با یکدیگر گفتگو کردند.

دفتر رئیس پارلمان عراق با صدور بیانیه ای در خصوص این دیدار اعلام کرد: سلیم الجبوری در این دیدار بر نقش هرچه گسترده تر ائتلاف بین المللی ضد داعش در مبارزه با این گروه تروریستی تأکید و تصریح کرد: ساکنان استان الانبار و عشایر باید به منظور تسریع در پایان دادن به حضور تروریست های داعش در الانبار، نقش پررنگ تری در مبارزه با این گروه ایفا کنند.

وی ادامه داد: پارلمان عراق تمام تلاش خود را برای افزایش روحیه مبارزان مردمی بکار بسته است.

از سوی دیگر «لوید اوستن» نیز با بیان اینکه وی تمامی تحولات امنیتی در استان الانبار را زیر نظر دارد، تأکید کرد: تحولات اخیر الانبار ناشی از عدم برنامه ریزی مناسب و کاهش روحیه مبارزه گری در نزد نیروهای مردمی است.