ربوده شدن بیش از 50 مسافر در جنوب افغانستان

ایرنا نوشت:

منابع خبری افغانستان اعلام کردند که بیش از 50 مسافراز سوی گروه طالبان در استان پکتیا در جنوب این کشور ربوده شده اند.
خبرگزاری 'جمهور' افغانستان روز شنبه اعلام کرد: این افرادصبح امروز از خودرو های خود ربوده شده و به محل نامعلوم انتقال داده شدند و تاکنون از سرنوشت آنان گزارشی در دست نیست.

«زلمی ارویاخیل» فرمانده پلیس استان پکتیا نیز با تایید این خبر گفت که حادثه صبح امروز در شهرستان 'سیدکرم' این استان رخ داد.

وی افزود که عملیات نیروهای پلیس در این منطقه آغاز شده و تاکنون موفق به یافتن محل آدم ربایان نشده ایم و تلاش ها همچنان ادامه دارد.

به گفته فرمانده پلیس پکتیا، افراد ربوده شده غیر نظامی هستند و زنان و کودکان نیز در بین آنها جضور دارند .

ذبیح الله مجاهد، که خود را یکی از سخنگویان گروه طالبان می خواند، مسوولیت این آدم ربایی را پذیرفته و گفته است که هدف آنها مقامات محلی دولت است.

وی افزود که مقامات محلی دولت روزهای شنبه با استفاده از خودروهای حمل و نقل عمومی سر کار می روند.

وی گفته است که این عملیات با مشارکت 60 فرد مسلح گروه طالبان انجام و این افراد اکنون در صدد شناسایی مقامات محلی دولتی هستند و تاکنون توانسته اند هشت نفر را شناسایی و بعد از بررسی باقی مسافران رها خواهند شد.

سه ماه پیش گروه طالبان و افراد وابسته به داعش 31 مسافر هزاره را در استان زابل افغانستان ربودند که پس از نزدیک به سه ماه ،آنان با تلاش بزرگان قومی و دولت 19 تن از آنان رها و افراد باقی مانده تاکنون در اسارت آنان بسر می برند.

کارشناسان سیاسی و تعدادی از اعضای مجلس نمایندگان افغانستان نگران آن هستند که آدم ربایی در این کشور به یک فرهنگ مبدل شود.

49261

کد N824535