رییس جمهور: قرآن کریم و عمل به آن می‌تواند در جوامع اسلامی وحدت ایجاد کند

رييس‌جمهور,قرآن کريم,حسن روحاني

رییس‌جمهور با اشاره به تلاش دشمنان برای تفرقه در جهان اسلام، تصریح کرد: قرآن کریم و عمل به آن می‌تواند در میان جوامع اسلامی وحدت ایجاد کند و این وحدت را بیش از پیش تقویت سازد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی که پس از شرکت در مراسم افتتاحیه سی و دومین مسابقات بین‌المللی حفظ و قرائت قرآن کریم با خبرنگاران صحبت می کرد، گفت: این مسابقات مشوق بسیار خوبی در درون جامعه برای گسترش فهم و اجرای دستورات قران کریم و عاملی برای وحدت و اتحاد بیشتر دنیای اسلام خواهد بود.

روحانی یکی از وظایف دولت را آشنا ساختن بیشتر جامعه با فرهنگ اسلام و به ویژه کتاب آسمانی قران کریم دانست و اظهارداشت: قرآن کتاب راهنما و هدایت بشریت است.

رییس‌جمهور با اشاره به تلاش همه دولت‌ها در جمهوری اسلامی ایران برای گسترش فهم و اجرای دستورات قران گفت: دولت یازدهم هم این افتخار را دارد که در سطح آموزش و پرورش و تبلیغاتی که در جامعه ما است برای آشنایی بیشتر نسل جوان با قرائت ، فهم و اجرای قران تلاش کند.

روحانی در ادامه به حضور بیش از ۱۳۰ قاری و حافظ قرآن ۸۵ کشور از پنج قاره جهان در این مسابقات اشاره کرد و افزود: شرکت گسترده قاریان و استقبال همه کشورها از این جمع و اجرای مسابقات، نشان می دهد پیشرفت ما در این عرصه روز به روز بیشتر از گذشته می‌شود.

انتهای پیام

کد N824076