۰

رییس جمهور: قرآن کریم و عمل به آن می‌تواند در جوامع اسلامی وحدت ایجاد کند

  • ۸بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
رييس‌جمهور,قرآن کريم,حسن روحاني

رییس‌جمهور با اشاره به تلاش دشمنان برای تفرقه در جهان اسلام، تصریح کرد: قرآن کریم و عمل به آن می‌تواند در میان جوامع اسلامی وحدت ایجاد کند و این وحدت را بیش از پیش تقویت سازد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی که پس از شرکت در مراسم افتتاحیه سی و دومین مسابقات بین‌المللی حفظ و قرائت قرآن کریم با خبرنگاران صحبت می کرد، گفت: این مسابقات مشوق بسیار خوبی در درون جامعه برای گسترش فهم و اجرای دستورات قران کریم و عاملی برای وحدت و اتحاد بیشتر دنیای اسلام خواهد بود.

روحانی یکی از وظایف دولت را آشنا ساختن بیشتر جامعه با فرهنگ اسلام و به ویژه کتاب آسمانی قران کریم دانست و اظهارداشت: قرآن کتاب راهنما و هدایت بشریت است.

رییس‌جمهور با اشاره به تلاش همه دولت‌ها در جمهوری اسلامی ایران برای گسترش فهم و اجرای دستورات قران گفت: دولت یازدهم هم این افتخار را دارد که در سطح آموزش و پرورش و تبلیغاتی که در جامعه ما است برای آشنایی بیشتر نسل جوان با قرائت ، فهم و اجرای قران تلاش کند.

روحانی در ادامه به حضور بیش از ۱۳۰ قاری و حافظ قرآن ۸۵ کشور از پنج قاره جهان در این مسابقات اشاره کرد و افزود: شرکت گسترده قاریان و استقبال همه کشورها از این جمع و اجرای مسابقات، نشان می دهد پیشرفت ما در این عرصه روز به روز بیشتر از گذشته می‌شود.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.