سازمان سیا از حضور ابوبکر البغدادی در اوکراین خبر داد

ایسنا نوشت:

مسئولان سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در گزارشی درباره سرنوشت رهبر گروه تروریستی داعش اعلام کردند که وی در سلامت کامل بوده و همچنان در راس داعش و مسئول مستقیم عملیات های روزانه این گروه است.

به گزارش  پایگاه خبری عراق الان، مسئولان سیا در حالی این خبر را منتشر کردند که ابوبکر البغدادی، رهبر گروه تروریستی داعش که از هفته‌ها قبل اخبار مختلفی درباره اوضاع جسمی و سرنوشت وی منتشر می‌شود در فایلی صوتی بار دیگر اعلام وجود کرده و مسلمانان سراسر جهان و اهالی استان الانبار عراق را به پیوستن به داعش فراخواند.

کارشتاسات سیا در این خصوص اعلام کردند که البغدادی همچنان در راس داش است و دستور مربوط به حملات ایت گروه را وی شخصا صادر می‌کند و در حقیقت البغدادی مسئول مستقیم عملیات‌های روزانه داعش است.

شبکه سی ان ان آمریکا نیز در خبری اعلام کرد اطلاعات موجود حاکی از آن است که البغدادی در سلامت است و همچنان اداره و رهبری گروه داعش را بر عهده دارد.

پیش از این یک منبع آگاه در گفت‌وگو با گاردین تاکید کرد که ابوبکر البغدادی که در جریان حمله هوایی آمریکا در ماه مارس مجروح شده بود هنوز زنده است اما به دلیل ضایعه نخاعی قادر به حرکت نیست.

همچنین اخبار ضد و نقیضی دربار حضور وی در اوکراین منتشر شد.

49261

کد N823667