روسیه: خطر شکست مذاکرات هسته ای با ایران کاهش یافته است

ایرنا نوشت:

معاون وزیر خارجه روسیه روز پنجشنبه گفت: مذاکرات جاری بین ایران و گروه 5+1 در وین سرعت خوبی گرفته و خطر شکست مذاکرات درباره برنامه هسته ای ایران کم شده است.

به گزارش ایرنا به نقل از راشاتودی سرگی ریابکوف در گفتگوی مطبوعاتی با یادآوری اینکه موضوع هسته ای ایران محور بحث های جان کری وزیر خارجه آمریکا در سفر سه شنبه گذشته به مسکو بود افزود: در این مذاکرات همه سیگنال های مهم بین دو طرف (ایران و 5+1) رد و بدل شده است و طرفین عزم جدی برای ادامه همکاری دوجانبه به منظور متبلور کردن توافق درباره این مشکل پیچیده و مزمن دارند.

ریابکوف ابراز امیدواری کرد که دو هیات آمریکایی و روسی بحث های خود را در این باره ادامه دهند و ابراز اطمینان کرد که در چند روز آینده می توان انتظار «تحقق پیشرفت در راه نتیجه» را داشت.

ریابکوف درباره ممنوعیت فروش اسلحه به ایران گفت: روسیه هنوز به توافقی با سایر کشورهای 5+1 برای صادرات سلاح به ایران نرسیده است و مساله، نظارت بر صادرات سلاح به ایران است.

سیدعباس عراقچی روز پنجشنبه پس از گفت و گو با یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در وین، از این مذاکرات، خوب و سازنده یاد کرد.

عراقچی درجمع خبرنگاران افزود: فکر می کنم که ما یکی دو هفته دیگر حتما باید ادامه بدهیم تا بتوانیم به یک متن واحد و به یک پیش نویسی که میزان اختلافات در آن حداقل باشد برسیم که بعد در جلسه وزیران نهایی شود، هنوز کار داریم تا به آنجا برسیم، ولی تلاش خودمان را انجام می دهیم، سرعت پیشرفت کم است به دلیل سختی کار، ولی خوب با یک روال مستمری ادامه دارد.

4949

کد N823270