روزنامه الاخبار:

انصارالله در فرصت مناسب پاسخ عربستان را خواهد داد

سیاسی

منابع خبری لبنانی با انتشار گزارشی مختصر، از مقاومت و شیوه ایستادگی ملت یمن مقابل عربستان پرده برداشتند.

به گزارش خبرگزاری مهر، روزنامه الاخبار لبنان با انتشار گزارشی در مورد شیوه مقاومت و ایستادگی ملت یمن در مقابل حمله ددمنشانه عربستان و همدستانش، نوشت: ملت یمن و گروه های مقاومتی در این کشور و حتی قبایل یمنی، سلاح مشترکی با ارتش این کشور دارند و بیشتر تسلیحات ارتش یمن از کشور روسیه تأمین شده است.
این در حالی است که رسانه های سعودی و غربی در اقدامی مشترک، بعد از مورد هدف قرار گرفتن «نجران» توسط قبایل یمنی، اتهام زنی خود علیه جمهوری اسلامی ایران را آغاز کرده و مدعی شدند تسلیحات مورد استفاده شده یمنی ها، ایرانی است اما قراردادهای خرید سلاح توسط ارتش یمن، مشخص می کند که از دوران حکومت «علی عبدالله صالح»، یمن با عقد قراردادهای نظامی تسلیحات قابل توجهی از روسیه دریافت کرد.
منابع نظامی یمنی در گفتگوی خود با الاخبار تاکید کرده اند که چه در زمان «علی عبدالله صالح» و چه زمان رئیس جمهور فراری عبد ربه منصور هادی» تسلیحات ایرانی وارد یمن نشده و بعد از فرار هادی نیز مرزهای هوایی و دریایی یمن به شدت تحت سیطره سعودی ها قرار گرفته تا هیچ گونه تسلیحاتی وارد این کشور نشود.
به نوشته الاخبار انصارالله تسلیحات پیشرفته روسی در اختیار دارد که این تسلیحات قادر به هدف گیری زیرساخت های سعودی ها است اما هم اکنون این جنبش با همکاری نیروهای مردمی اقدام به سرکوب تروریست های داخلی کرده و در فرصت مناسب، بدون شک جواب سعودی ها را خواهد داد.
روزنامه الاخبار در ادامه گزارش خود با اشاره به اقتدار ایران افزود: ایران اجازه نمی دهد توسط سعودی ها و همدستانش مورد اتهام قرار گیرد و نمی گذارد که اعراب و تعدادی کشور مستکبر این کشور را به این بهانه مورد اتهام قرار دهند.
الاخبار همچنین می نویسد: اعراب به دنبال آن هستند که مذاکرات سیاسی هسته ای ایران را خدشه دار کنند و به ملت های خود این گونه القا کنند که اقدامات ایران امنیت آنها را تهدید می کند، این در حالی است که این گونه ادعاهای ضدایرانی اعراب از جانب ایالت متحده سازماندهی شده است.