سخنگوی وزارت امور خارجه اقدام تروریستی در کراچی را محکوم کرد

سیاسی

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران اقدام تروریستی در شهر کراچی پاکستان را که موجب کشته و زخمی شدن شمار زیادی افراد بی‌گناه شد، محکوم کرد و با مردم و دولت پاکستان و خانواده‌های قربانیان این اقدام تروریستی ابراز هم‌دردی کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مرضیه افخم اضافه کرد: افراطی‌گری و تروریسم، غیرانسانی و غیراسلامی است و کشتن مردم بی‌گناه با هرهدف و هر شکلی مردود و توجیه‌ناپذیر است.

سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به این که هدف این‌گونه اقدامات تروریستی لطمه به وحدت و همبستگی جامعه پاکستان است، ابراز اطمینان کرد با تدبیر وهمدلی ملت و دولت کشور همسایه مسلمان و دوست پاکستان، خللی به ثبات و امنیت این کشور وارد نمی‌شود.

در جریان حمله شش مرد مسلح موتورسوار به اتوبوسی متعلق به جامعه اسماعیلیه در کراچی پاکستان دست کم 47 تن کشته و 24 تن دیگر نیز زخمی شدند.

به نوشته روزنامه نیشن، گزارش‌های اولیه نشان می‌دهد که موتورسواران از سلاح 9 میلیمتری در این حمله استفاده کردند. این حمله در منطقه صفورا چورنگی نزدیک کالج پزشکی رخ داد.

منابع هم‌چنین تایید کردند: این اتوبوس از همه طرف مورد حمله قرار گرفت و حال تعدادی از مجروحان بسیار وخیم است. اکثر مسافران این اتوبوس را زنان و کودکان تشکیل می‌دادند. هم‌چنین تیم‌های امداد ونجات پلیس و کوماندوها بلافاصله پس از وقوع این تیراندازی به محل اعزام شده و ناحیه را محاصره کردند.

انتهای پیام

کد N822137