سیسی: امنیت ملی مصر جدای از امنیت شورای همکاری خلیج فارس نیست

سیاسی

رئیس جمهوری مصر با بیان اینکه مبارزه با تروریسم در مصر مبارزه‌ای فراگیر است، نسبت به اقدام برخی کشورها در تهدید امنیت ملی مصر هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهور مصر در سخنانی تاکید کرد: کشورهایی هستند که تلاش می‌کنند تا خواسته‌های خود را تحمیل کنند؛ این کشورها امنیت ملی ما را تهدید می‌کنند، امنیت ملی مصر بخشی جدایی ناپذیر از امنیت کشورهای عربی حوزه خلیج فارس است.

وی ادامه داد: در همین راستا شورای دفاع ملی مصر تصمیم گرفت تا مشارکت هوایی و دریایی در ائتلاف تحت رهبری عربستان را تمدید کند.

سیسی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: مقابله با تروریسم مقابله‌ای فراگیر است که ما از طریق آن تلاش می‌کنیم تا با فقر و جهل و خطابه‌های افراطی دینی مبارزه‌ کنیم که براساس افکار نادرست و گرایشات طائفه‌ای ایراد می‌شود.

رئیس جمهور مصر در خصوص مبارزه این کشور با تندروها گفت: نیروهای ما در عملیات خود در آوریل 600 تروریست را که حکم بازداشتشان صادر شده بود بازداشت کردند. همچنین در استان سینای شمالی 150 مرکز تروریستی نابوده شده و 188 تروریست بازداشت شدند.

وی افزود: تنها ارتش و پلیس در جنگ علیه تروریسم شرکت نمی‌کنند بلکه ساکنان سیناء نیز با وجود شرایط سختی که دارند علیه تروریست‌ها می‌جنگند. ما به نتایج خوبی در سیناء رسیدیم. تروریست‌ها تلاش می‌کردند تا دست به هرگونه اقدامی در سیناء بزنند اما ما دست آن‌ها را کوتاه کردیم.

انتهای پیام

کد N821532