سردار سلامی:

ایران در اوج ناامنی‌های منطقه‌ همچون بهشتی امن است

سپاه پاسداران,سپاه

جانشین فرمانده کل سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی با محکوم کردن تجاوز وحشیانه رژیم آل سعود علیه مردم بی‌دفاع یمن گفت: آل سعود بذر فتنه را بین مسلمانان انداخته است و در راستای تحقق فتنه‌ها و اهداف آمریکا و صهیونیست‌ها گام برمی‌دارد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، سردار سرتیپ پاسدار حسین سلامی در گردهمایی پیشمرگان مسلمان کرد با عنوان «حماسه‌آفرینان همیشه ماندگار» در سالن آزادی سنندج اظهار کرد: جهان اسلام امروز بیش از هر زمان دیگری به آگاهی، مطالعه دقیق و شناخت از توطئه‌های دشمنان نیازمند است. امروز یک ملت به نام سوریه که پیشانی مسلمین علیه توطئه‌های صهیونیست‌ها بود با توطئه‌افکنی و دخالت‌های کشورهای اروپایی و همراهی دولت‌های مرتجع منطقه به ویرانی و آشوب کشیده شده است و نوامیس آن مورد هجمه قرار گرفته و شهرها و زیرساخت‌های آن به ویرانی گرائیده است.

وی در ادامه به توطئه‌های آمریکا، کشورهای اروپایی و رژیم‌های مرتجع عربی منطقه در تفرقه‌افکنی بین اقوام و مذاهب اسلامی در عراق، کشتار مسلمین و هجمه به نوامیس آنان اشاره کرد و گفت: امروز عده‌ای به نام اسلام بر چهره اسلام شمشیر می‌زنند و چهره سرشار از عطوفت و محبت اسلامی را خدشه‌دار کرده و خشونت و بیرحمی و قساوت و سنگدلی را در جهان اسلام گسترش می‌دهند.

سلامی افزود: در یمن مردم فقیر، بی‌دفاع و مسلمان آن مورد وحشیانه‌ترین، بی‌منطق‌ترین و احمقانه‌ترین جنگ و هجمه از سوی رژیم آل‌سعود قرار گرفته‌اند که این هجمه‌های وحشیانه نیز با چراغ سبز و پشتیبانی آمریکا، اسرائیل و کشورهای اروپایی همراه بوده است.

جانشین فرمانده کل سپاه در ادامه سخنان خود اظهار کرد: امروز سالگرد طلوع خورشید ولایت در سال 88 در ماندنی‌ترین بهار کردستان است و سرسبزی، نشاط، طراوت و طبیعت زنده این سرزمین در کنار وفاداری، همت والا و اعتقادات راسخ مردم کردستان مایه فخر و مباهات همه ایرانیان است. کُردها اصیل‌ترین قوم ایرانند و هزاران سال شکوه تمدن‌ ایران و اسلام مرهون وفاداری‌ها، رشادت‌ها و فداکاری‌های این قوم اصیل است و این قوم نقش ویژه‌ای در رفعت‌بخشیدن به جایگاه و موقعیت جهانی ایران بزرگ دارد. کردها قومی مسلمان، محب اهل بیت(ع) هستند که به قرآن ایمان دارند و آیه تطهیر را در صفحه قلبشان با محبت به اهل بیت(ع) تفسیر می‌کنند. این مردم را با غیرت و تعصبشان به عنوان مستحکم‌ترین پاسداران مرزهای ایران اسلامی در صفحات تاریخ ایران و اسلام به ویژه در دوران تاریخی 37 ساله پس از انقلاب می‌شناسیم.

سلامی افزود: عظمت و بزرگی ایران اسلامی مرهون فداکاری‌های عظیم و آشکار پیشمرگان مسلمان کرد که در دهه‌ها و سال‌های اولیه انقلاب اسلامی از خود بروز دادند و آن زمان که فتنه‌گران نمی‌توانستند استقرار امنیت را در این مرز و بوم ببینند مردم مسلمان کردستان در کسوت پیشمرگان مؤمن سلاح بر دوش گرفته و از خانه و کاشانه خود دل کنده و سفرهای بلندی را در دشت‌ها و کوه‌ها در تعقیب دشمنان ایران متحمل شدند.

وی اظهار داشت: شایسته است مردم کردستان در عزت، سربلندی، آرامش، آبادانی و پیشرفت زندگی کنند چرا که کردستان عزیز با رشادت پیشمرگان مسلمان کرد و همراهی نیروهای مهاجر اعم از سپاهی، ارتشی و بسیجی به گورستانی برای دفن آروزهای دشمنان تبدیل شد.

جانشین فرمانده کل سپاه در ادامه سخنان خود خاطرنشان کرد: شهدای پیشمرگ مسلمان کُرد ستاره‌های درخشان و بی‌غروبی هستند که امنیت و آرامش را به ایرانیان هدیه کردند و صبوری خانواده‌های این بزرگواران نیز مایه فخر و مباهات همه ماست.امروز دشمنان اسلام به صورت آشکارا به ارزش‌ها، اتحاد و انسجام مسلمین خدشه وارد می‌کنند و به دنبال ایجاد تفرقه بین صفوف مسلمین هستند و به بهانه‌های مختلف مسلمانان را به جان همدیگر می‌اندازند و برادرکشی را رواج می‌دهند.

وی همچنین اظهار داشت: ایجاد تفرقه بین شیعه و سنی، کُرد و عرب و فارس، شافعی و سلفی و تبدیل‌کردن قومیت‌ها و مذاهب مختلف به بستری برای تفرقه و درگیری به منظور تضعیف مسلمین و هزینه‌کردن انرژی‌ها و ظرفیت‌های مسلمین برای نابودی خود مسلمین از جمله اهداف و توطئه‌هایی است که آمریکا، صهیونیست جهانی و کشورهای اروپایی با تمام توان دنبال می‌کنند.

جانشین فرمانده کل سپاه در ادامه تصریح کرد: باید به این مهم توجه کرد که قبایل، طوایف، قومیت‌ها و مذاهب فرصتی مغتنم برای تقویت پایه‌های وحدت و انسجام اسلامی و ملی بوده و به گسترش فضای عطوفت و مهربانی در جهان اسلام کمک می‌کنند.جهان اسلام امروز بیش از هر زمان دیگری به آگاهی، مطالعه دقیق و شناخت از توطئه‌های دشمنان نیازمند است چرا که دشمنان اسلام با تمام توان برای ضربه‌زدن به مسلمانان همراه شده‌اند و متأسفانه کشورهای مرتجع منطقه نیز با آنان همراه شده و در راستای رونق‌بخشیدن به کارخانه‌های اسلحه‌سازی آنان گام برمی‌دارند.

وی خاطرنشان کرد: در اوج تحریم‌ها و محاصره‌های اقتصادی و اوج ناامنی منطقه‌ای شاهد بهشتی امن و آرام به نام ایران اسلامی هستیم که در آن نوامیسمان در امنیت بوده و با عزت و اقتدار شهرهایمان در حال رشد و آبادانی است. اینجا سرزمین وحدت اقوام و درخشش پهلوانان عالم بوده و ایران اسلامی در بزرگ‌ترین ارتفاعات منزلت بین‌المللی می‌درخشد.

سلامی در پایان خاطرنشان کرد: ایران امروز سنبل همه عظمت‌هاست و کردستان ایران عقیق انگشتری ایران است و مردم کردستان در قلب همه ایرانیان جایگاهی رفیع و دوست‌داشتنی دارند.

انتهای پیام

کد N820419