گزارش دیلی بیست از سرنوشت رهبر داعش و جانشین موقت‌اش

سیاسی

سایت دیلی بیست گزارش داد که سرکرده گروه تروریستی داعش پس از زخمی شدن در حمله ائتلاف در ماه مارس گذشته از شهر موصل در عراق به شهر الرقه در سوریه منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این سایت آمریکایی به نقل از نیروهایی که از داعش جدا شده‌اند، نوشته است که ابوبکر البغدادی از ناحیه ستون فقرات و پای چپش به شدت آسیب دیده است و اکنون در شهر رقه‌ است.

شهر موصل مرکز استان نینوای عراق، بزرگترین شهر تحت کنترل داعش است و شهر رقه مرکز استانی به همین نام در سوریه پایتخت خلافت خودخوانده این گروه محسوب می‌شود که رهبران داعش همواره میان این دو مرکز استراتژیک گروه درحال رفت و آمد هستند.

در گزارش سایت دیلی بیست آمریکا آمده است که ابوبکر بغدادی همچنان می‌تواند برای اداره گروهش تصمیماتی اتخاذ کند اما آسیب‌های جسمانی وی "مجلس شورای" داعش را واداشته تا تصمیم نهایی در مورد انتخاب رهبری موقت را اتخاذ کند بگونه‌ای که این فرد بتواند میان محل‌های درگیری در سوریه و عراق رفت و آمد کند و همچنین بتواند به صورت روزانه سرکردگی این گروه را برعهده داشته باشد.

براساس این گزارش، این سرکرده جدید تحت رهبری ابوبکر بغدادی فعالیت خواهد کرد و گزینه‌های موجود برای این پست، از میان دو عراقی و یک سوری هستند.

این سایت همچنین اعلام کرد، اخباری که اخیرا در مورد انتخاب ابوعلا‌ء العفری برای جانشینی بغدادی منتشر شده، درست نبود و رای گیری در مورد جانشین او در هفته جاری صورت می‌گیرد.

انتهای پیام

کد N820171