توهین و فریادهای کارشناس سعودی در مناظره با دکتر مرندی

یک تحلیلگر سعودی در مناظره داغ تلویزیونی با دکتر محمد مرندی، استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران به شدت عصبانی شد و در چند نوبت به وی توهین کرد.

توهین و فریادهای کارشناس سعودی در مناظره با دکتر مرندییک تحلیلگر سعودی در مناظره داغ تلویزیونی با دکتر محمد مرندی، استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران به شدت عصبانی شد و در چند نوبت به وی توهین کرد.

 

 

 

یک تحلیلگر سیاسیِ حامی عربستان سعودی، در حالیکه حملات هوایی این کشور به خاک یمن را عملیاتی قانونی دانست از مناظره منطقی استاد علوم سیاسی در ایران با وی به شدت برآشفت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از پرس تی وی، جهاد مورکاده، تحلیلگر سیاسی، که در برنامه مناظره‌ی این شبکه شرکت کرده بود، در پاسخ به اظهارات محمد مرندی، استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران، که گفته بود خاندان آل سعود مشروعیت ندارد و از تروریسم، القاعده و داعش در منطقه حمایت می کند و همچنین باعث جنگ داخلی در سوریه و نابسامان کردن اوضاع عراق، لیبی و اکنون یمن شده است، به شدت به خشم آمد.

دکتر مرندی او و رویکرد سعودیها را دورو یا منافق خوانده بود و مورکاده با فریادهای مکرر تلاش می‌کرد صحبت مرندی را قطع کند. دکتر مرندی گفت: اظهارات شما در رابطه با احترام به نظر سازمان ملل کاملاً متناقض است زیرا شما دولت سوریه را که سازمان ملل قانونی و مشروع می‌داند، قانونی نمی‌دانید و به دنبال ساقط کردن آن هستید و در یمن نیز از کشتار مردم بیگناه این کشور به دست عربستان سعودی حمایت می‌کنید.

[span]5252

کد N819528