شوهانی:

اعلام آتش بس در یمن از سوی عربستان ناشی از فشارهای بین‌المللی است

سیاسی

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعلام آتش‌بس انسان دوستانه از سوی عربستان در یمن را ناشی از فشار جامعه بین‌الملل و افکار عمومی عنوان کرد.

احمد شوهانی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد:‌ عربستان تاکنون از حمله نظامی به یمن نتیجه‌ای نگرفته و تنها سیاست زمین سوخته را در یمن دنبال می‌کند، این کشور بسیار واهمه دارد که شیعیان و نیروهای انقلابی به مرزهایش نزدیک شوند.

وی افزود: عربستان نه توانسته وضعیت مورد نظر خود را در یمن ایجاد کند و نه توانسته برای دولت قبل در یمن جایی دست و پا کند البته کشتارهایی کرده، خرابی‌هایی به بار آورده و بمباران‌هایی کرده اما نتوانسته در اصل قضیه تغییر ایجاد کند. مضافا بر اینکه فضای جهانی را بر علیه خود تغییر داده است.

نماینده مردم ایلام در مجلس ادامه داد: جنایت‌هایی که عربستان در یمن کرده رژیم صهیونیستی در غزه انجام نداده است. رژیم صهیونیستی حداقل فرجه‌ای می‌داده اما عربستان این فرجه را هم به مردم یمن نمی‌دهد و حتی اجازه نمی‌دهد مواد غذایی و دارو به یمن که کشور ضعیف و با زیرساخت‌های ضعیفی است وارد شود.

شوهانی با تاکید بر اینکه دنیای اسلام و ملت‌های مسلمان علیه عربستان تهییج شده‌اند، ادامه داد: نیروهای انقلابی در یمن پیشروی‌هایی داشته‌اند و با القاعده مقابله کرده‌اند و دولت قبل یمن نیز نتوانسته موفقیتی داشته باشد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعلام آتش‌بس از سوی عربستان را از سر ناچاری و ناشی از فشارهای بین‌المللی دانست و خاطرنشان کرد: سازمان‌های بین‌المللی، کشورها و دولت‌های مستقل و افکار عمومی از این وضعیت ناراضی هستند و عربستان نمی‌تواند چنین وضعیتی را در تا ابد در یمن ادامه دهد.

وی با بیان اینکه دولت عربستان تحت فشارهای جامعه بین‌الملل، دولت‌های مستقل و افکار عمومی قرار دارد، اضافه کرد: عربستان باید به گونه‌ای از وضعیت فعلی فرار کند زیرا به نظر نمی‌رسد بتواند در حملات هوایی موفق شود و اگر هم بخواهد حملات زمینی را آغاز کند به باتلاق ورود کرده است.

انتهای پیام

کد N818990