فایننشال تایمز:

محاصره بنادر یمن توسط عربستان فاجعه می‌آفریند

سیاسی

یک روزنامه چاپ انگلیس در گزارشی اعلام کرد که محاصره بنادر یمن توسط عربستان سعودی به بروز فاجعه انسانی در این کشور منجر خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، روزنامه فایننشال تایمز چاپ انگلیس در گزارشی نوشت: محاصره بنادر یمن توسط عربستان سعودی با توجه به اینکه سوخت و مواد غذایی در یمن رو به اتمام است باعث ایجاد فاجعه انسانی در این کشور خواهد شد.

در این گزارش آمده است: درگیری در یمن پیش از آغاز آتش بس موقت ۵ روزه در این کشور افزایش یافته است و نیروهای امدادرسانی نسبت به وقوع فاجعه انسانی در یمن هشدار داده اند.

«یوهانس واد دیر کلاوف» یکی از مسئولان امدادرسانی سازمان ملل متحد در یمن در این رابطه اظهار داشت: بمباران بی هدف در استان صعده که پس از هشدار چهار ساعته رخ داد نقض آشکار قوانین بین الملل محسوب می شود.

وی خاطرنشان کرد: بسیاری از شهروندان یمن در استان صعده محاصره شده اند زیرا این افراد به دلیل کمبود سوخت قادر به خروج از این استان نیستند.

روزنامه مذکور به نقل از امدادرسانان سازمان ملل متحد در یمن نوشت: مواد غذایی اصلی همچون برنج و کالاهای اصلی مثل دارو رو به اتمام است و به دلیل کمبود سوخت امکان ارسال به مناطق مورد نیاز وجود ندارد.