روحانی: اجرای توافق‌ها، روابط تهران - عشق آباد را توسعه می‌دهد

حسن روحانی,ترکمنستان

رییس جمهور با تاکید بر اینکه اجرای توافق‌نامه‌های منعقده میان ایران و ترکمنستان منجر به توسعه و شکوفایی اقتصادی دو کشور خواهد شد،‌ آمادگی تهران برای تسریع در اجرای توافق‌ها و گسترش بیش از پیش مناسبات با عشق‌آباد را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری،  حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز دوشنبه در دیدار با معاون رییس کابینه ترکمنستان در امور نفت و گاز، به چهار دور مذاکرات سازنده روسای جمهور دو کشور اشاره کرد و گفت: اجرایی شدن توافقات دو رییس‌ جمهور و تفاهم‌نامه‌های میان دو کشور از جمله در اجرای طرح‌های راه‌سازی، صادرات کالا و خدمات و نیز مبادلات در حوزه انرژی، زمینه‌ساز توسعه منطقه‌ای و ارتقاء همکاری‌ها خواهد شد.

رییس جمهور با بیان اینکه همواره مناسبات خوبی میان ایران و ترکمنستان حاکم بوده است، ابراز امیدواری کرد روابط دو کشور همسایه در همه زمینه‌ها توسعه و تعمیق یابد.

«بای مراد خوجه محمد‌اف» معاون رییس کابینه وزرای ترکمنستان در امور نفت و گاز نیز ضمن تقدیم پیام بردی محمد‌اف رییس‌ جمهوری ترکمنستان، به روابط خوب و حسنه دو کشور و امضا ۱۹ سند همکاری دوجانبه اشاره کرد و گفت: ترکمنستان براساس حسن همجواری به دنبال ارتقاء همکاری‌های اقتصادی با جمهوری اسلامی ایران است.

وی اظهار کرد: در دو روز گذشته هیات همراهش مذاکرات سازنده‌ای با وزرای نفت، راه، مسکن و شهرسازی و رییس کل بانک مرکزی ایران در خصوص اجرایی شدن توافقات فی‌مابین داشته‌اند.

2929

کد N818780