آخرین اظهارات دادستان تهران درباره خبرنگار واشنگتن پست،‌ اتوبوس اسکانیا و هواپیمای آنتونوف

دادستان تهران

دادستان تهران درباره پرونده‌های خبرنگار واشنگتن پست، اتوبوس‌های اسکانیا و هواپیمای آنتونوف توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، جعفری دولت‌آبادی در حاشیه همایش سراسری قضات دادسرای عمومی و انقلاب تهران با حضور در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت افتتاح دادسرای پولی و بانکی گفت: مهمترین مشکل در این زمینه ساختمان بود. دادسرای زمین‌خواری یا همان انفال و حمایت از ثروت عمومی تا حلول ماه رمضان افتتاح می‌شود. همچنین طبق پیش‌بینی‌هایی که کردیم اگر مشکلی پیش نیاید در این زمان نیز دادسرای پولی و بانکی افتتاح خواهد شد؛ زیرا مسئولان آن تعیین شده و مکان آن در خیابان فاطمی است.

دادستان تهران در پاسخ به این سوال آیا درباره قاچاق اعضای بدن انسان در دادستانی پرونده ای تشکیل شده است؟ گفت:‌ در این زمینه اطلاعی ندارم.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر آخرین روند رسیدگی به پرونده هواپیمای آنتونوف گفت: این پرونده در مرحله کارشناسی قرار دارد. کار خوب و سنگینی در این خصوص انجام شده است؛ چراکه مقررات EKIO در خصوص سقوط هواپیما مفصل است؛ بنابراین منتظر نظر کارشناسی هستیم تا نظر خود را در این راستا ارائه دهند.

وی درباره دو مرکز درمانی چشم پزشکی متخلف که سوال یکی دیگر از خبرنگاران بود نیز اظهار کرد: از متهم این پرونده تحقیق شده و مصدومان به پزشکی قانونی معرفی شدند، البته طول درمان مصدومان کند است اما پرونده خوب پیش رفته و امیدواریم به دادگاه ارسال شود.

جعفری دولت‌آبادی هم‌چنین درباره پرونده اتوبوس‌های اسکانیا گفت: این پرونده در دادسرا مطرح است و گفتیم شرکت سازنده چنین اتوبوس‌هایی باید به شکلی اقدام کنند که دیگر شاهد چنین حوادثی نباشیم.

وی درباره پرونده خبرنگار واشنگتن پست هم گفت: کیفرخواست مربوط به این پرونده صادر شده و این پرونده در شعبه 15 دادگاه انقلاب تحت وقت است تا محاکمه شود ضمن این‌که متهم دارای 4 اتهام است.

وی هم‌چنین درباره پرونده رئیس فعلی دانشگاه امیرکبیر گفت: برای این پرونده هنوز تعیین وقت نشده و خبر داریم که این پرونده به دیوان محاسبات کشور رفته است.

دادستان تهران در مورد پرونده نگین خودرو نیز گفت: کیفر خواست این پرونده صادر و به دادگاه ارسال شده است؛ لذا منتظر محاکمه آن‌ها هستیم.

انتهای پیام

کد N818032