علوی در جمع مدیران حراست دانشگاه ها:

وظیفه نیروهای حراست تقویت آرامش در جامعه است

سیاسی

وزیر اطلاعات گفت: نیروهای حراست وظیفه ی خطیری بر عهده دارند و آن تقویت آرامش در جامعه و بسترسازی برای فعالیت همگان در جهت توسعه کشور است.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت السلام سید محمد علوی که در جمع مدیران حراست دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و پارک های علم و فنآوری سخن می گفت افزود: مقام معظم رهبری فعالیت های اطلاعاتی را مجاهدت خاموش نامیدند و کار نیروهای حراست به نوعی مجاهدت خاموش می باشد که دارای ارزش ذاتی است و علیرغم اینکه حساسیت زیاد و تلاش فراوانی می طلبد نتیجه آن ممکن است برای مردم ملموس نباشد ولی اجر اخروی زیادی دارد.

وزیر اطلاعات اظهار داشت: شرع مقدس اسلام اخلاق اسلامی و قوانین نظام جمهوری اسلامی سه رکن اساسی فعالیت اطلاعاتی و امنیتی در نظام جمهوری اسلامی است و با عنایت به تعالیم اسلام از هرگونه روش و طریقی که متضمن انجام معصیت و گناه باشد پرهیز می شود.

علوی تاکید کرد: محیط دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی یک محیط خودی و درون خانوادگی در جامعه مسلمین است و براساس فرمایش حق تعالی در قرآن کریم تعامل ما در این محیط همواره دوستانه، توام با انس والفت و حفظ کرامت دانشگاهیان است.

وی افزود: ما وظیفه داریم امنیت روانی و آرامش جامعه را تامین کنیم تا آنها هم انگیزه فعالیت اقتصادی اجتماعی در راستای توسعه جامعه داشته باشند و هم براساس قرآن کریم، تقویت فرهنگ اسلامی در یک جامعه امن بیشتر موفق خواهد بود و مردم بیشتر به بندگی خدا تمایل نشان خواهند داد.

وزیر اطلاعات در پایان اظهار داشتند: حراست دانشگاه ها می توانند با تعامل مثبت و دوستانه با مسئولان دانشگاه ها و قاطبه دانشگاهیان انگیزه فعالیت در آنها را مضاعف کنند و در عین حال بانشان دادن دقت و هوشمندی خود انگیزه انجام کار خلاف قانون را که ممکن است در حد بسیار محدودی وجود داشته باشد، از بین ببرند.