۰
علوی در جمع مدیران حراست دانشگاه ها:

وظیفه نیروهای حراست تقویت آرامش در جامعه است

  • ۲بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

وزیر اطلاعات گفت: نیروهای حراست وظیفه ی خطیری بر عهده دارند و آن تقویت آرامش در جامعه و بسترسازی برای فعالیت همگان در جهت توسعه کشور است.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت السلام سید محمد علوی که در جمع مدیران حراست دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و پارک های علم و فنآوری سخن می گفت افزود: مقام معظم رهبری فعالیت های اطلاعاتی را مجاهدت خاموش نامیدند و کار نیروهای حراست به نوعی مجاهدت خاموش می باشد که دارای ارزش ذاتی است و علیرغم اینکه حساسیت زیاد و تلاش فراوانی می طلبد نتیجه آن ممکن است برای مردم ملموس نباشد ولی اجر اخروی زیادی دارد.

وزیر اطلاعات اظهار داشت: شرع مقدس اسلام اخلاق اسلامی و قوانین نظام جمهوری اسلامی سه رکن اساسی فعالیت اطلاعاتی و امنیتی در نظام جمهوری اسلامی است و با عنایت به تعالیم اسلام از هرگونه روش و طریقی که متضمن انجام معصیت و گناه باشد پرهیز می شود.

علوی تاکید کرد: محیط دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی یک محیط خودی و درون خانوادگی در جامعه مسلمین است و براساس فرمایش حق تعالی در قرآن کریم تعامل ما در این محیط همواره دوستانه، توام با انس والفت و حفظ کرامت دانشگاهیان است.

وی افزود: ما وظیفه داریم امنیت روانی و آرامش جامعه را تامین کنیم تا آنها هم انگیزه فعالیت اقتصادی اجتماعی در راستای توسعه جامعه داشته باشند و هم براساس قرآن کریم، تقویت فرهنگ اسلامی در یک جامعه امن بیشتر موفق خواهد بود و مردم بیشتر به بندگی خدا تمایل نشان خواهند داد.

وزیر اطلاعات در پایان اظهار داشتند: حراست دانشگاه ها می توانند با تعامل مثبت و دوستانه با مسئولان دانشگاه ها و قاطبه دانشگاهیان انگیزه فعالیت در آنها را مضاعف کنند و در عین حال بانشان دادن دقت و هوشمندی خود انگیزه انجام کار خلاف قانون را که ممکن است در حد بسیار محدودی وجود داشته باشد، از بین ببرند.

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.