داعش 20 عضو کُرد خود را در موصل اعدام کرد

سیاسی

منابع محلی در موصل اعلام کردند که گروه تروریستی داعش 20 شبه نظمی کُرد عضو خود را به اتهام خیانت و فرار از جنگ، اعدام کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اهالی شهر موصل در 400 کیلومتری شمال بغداد به خبرگزاری آلمان گفته‌اند که گروه تروریستی داعش این افراد را به دلیل عقب‌نشینی و نجنگیدن با پیشمرگ‌های کرد در درگیری‌های دو منطقه تلعفر و سنجار اعدام کرده که در بین اعدام‌شدگان شخصی به نام "بابوقادر الکردی" یکی از سرکردگان داعش نیز بوده است.

این منابع همچنین اعلام کردند که داعش محمد الجبوری، عضو شورای شهر موصل را در زادگاهش در شهر الحمدانیه اعدام و جسد او را به پزشکی قانونی موصل تحویل داده شده است.

گفته میشود صدها جوان کرد از اقلیم کردستان عراق به داعش پیوسته‌اند. این گروه پیشتر نیز در جریان درگیری با پیشمرگ‌ها اعضای کرد خود را به خیانت متهم کرده و چندین تن از آنها را اعدام کرده بود. داعش می‌گوید برخی از کردهای عضو این گروه اطلاعات مهم از مواضع و مقرهای فرماندهی داعش را به پیشمرگ‌ها یا نیروهای ائتلاف می‌دهند.

شهر موصل، مرکز استان نینوا با جمعیتی نزدیک به 2 میلیون نفر جمعیت اوایل سال گذشته به کنترل داعش درآمد و بزرگترین شهر تحت تصرف این گروه محسوب می‌شود.

انتهای پیام

کد N817131