هشدار انصارالله یمن به عربستان

یک عضو دفتر رسانه‌ای انصارالله یمن تاکید کرد که تمام گزینه‌ها برای پاسخ دادن به تجاوزگری عربستان مورد بررسی قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، نصرالدین عامر، عضو دفتر رسانه‌ای جنبش انصارالله یمن در گفت‌وگو با شبکه خبری العالم گفت: هدف قرار دادن صعده از سوی عربستان تازگی ندارد زیرا این کشور در سال 2009 نیز از انواع سلاح‌ها از جمله بمب‌های خوشه ای علیه صعده استفاده کرد اما نتوانست به اهدافش برسد و متحمل خسارت‌های گسترده‌ای شد.

آخرین اخبار مربوط به صعده
پزشکان بدون مرز: حمله عربستان به صعده یمن فاجعه به بار می‌آورد
تدارک اعراب برای تجاوز زمینی به یمن/ شهرهای شیعه‌نشین مناطق جنگی اعلام شدند
حملات شدید عربستان به استان صعده یمن
دیده‌بان حقوق بشر: عربستان در یمن از بمب‌های خوشه‌ای استفاده کرده است
صعده را در ایسنا دنبال کنید...

وی با بیان این که صعده نمادی برای تمام یمنی‌هاست، تاکید کرد که تمام گزینه ها برای دادن پاسخ به تجاوزگری عربستان مطرح است.

عضو دفتر رسانه‌ای جنبش انصارالله درباره آتش‌بس پنج روزه از طرف عربستان که از روز سه‌شنبه آغاز می شود، گفت: نوعی تناقض در سخنان مسئولان سعودی وجود دارد؛ به گونه ای که عادل الجبیر، وزیر خارجه عربستان آتش بس را اعلام کرد اما احمد العسیری، سخنگوی نیروهای ائتلاف سعودی از ادامه حملات به یمن و به ویژه صعده سخن به میان آورد.

عامر تصریح کرد: متجاوز احساس شکست می‌کند و شکست آن‌ها کاملا آشکار شده است. رژیم آل سعود در ابتدای تجاوزگری از حمایت ملت یمن و بازگرداندن مشروعیت ادعایی سخن می‌گفت اما اینک در برابر مقاومت و ایستادگی مردم یمن قرار گرفته است.

وی اقدام عربستان برای ممانعت از ارسال کمک های امدادی و بشردوستانه مجامع بین‌المللی برای مردم بی‌دفاع یمن را اقدامی شرم‌آور و مغایر با قوانین و مصوبات جهانی دانست و گفت: هواپیماهای سعودی برای جلوگیری از ارسال و انتقال کمک‌های جهانی فرودگاه ها را هدف قرار می دهند تا مردم یمن را در مضیقه قرار داده و در مقاومت آنان خدشه به وجود آورند اما با وجود تمامی مشکلات و موانع، سیاست مردم یمن در مقابل تجاوزگری و متجاوزان تغییر نخواهد کرد و مقاومت و ایستادگی ادامه می یابد.

انتهای پیام

کد N816740