کری با همتایان شورای همکاری خلیج فارس خود در پاریس دیدار کرد

سیاسی

وزیر امور خارجه آمریکا با وزراء امورخارجه کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس در پاریس دیدار کرد.

​به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پاریس گاردین، وزیر امور خارجه آمریکا با همتایان شورای همکاری خلیج فارس خود در پاریس دیدار کرد.

جان کری وزیر امورخارجه آمریکا با وزراء امورخارجه کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس در پاریس دیدار کرد. در این دیدار طرفین درباره مسائل منطقه ای به ویژه توافق هسته ای نهایی با ایران و بحران یمن به گفتگو و تبادل نظر پرداختند.

محور اصلی این رایزنی ها تأثیرگذاری فزاینده ایران در خاورمیانه بیان شده است.

این مذاکرات مقدمه ای برای دیدار سران شورای همکاری خلیج فارس در پنجشنبه هفته جاری تلقی می شود. این کشورها بدون توجه به تهدیدات رژیم صهیونیستی در منطقه، از آنچه به عنوان نفوذ بیشنتر ایران پس حصول توافق جامع هسته ای بیان می شود ابراز نگرانی کردند.

کری در کنفرانس مطبوعاتی پنجشنبه خود در ریاض با تکرار ادعا های گذشته خود در راستای سیاست های ایران هراسی آمریکا در منطقه، از گسترش نفوذ ایران ابراز نگرانی کرده و به کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس اطمینان داد که این مسائل را در هرگونه توافق با ایران مدنظر قرار خواهد داد.

وزیرامورخارجه آمریکا تمرکز مباحث مطرح در اجلاس کشورهای شورای همکاری خلیج فارس در پاریس را متمرکز نمودن افکار بر شناسایی گام هایی برشمرد که به عقیده وی برای تأمین امنیت و ثبات بیشتر در منطقه مورد نیاز می باشد.

سران کشورهای شورای همکاری خلیج فارس قرار است چهارشنبه هفته جاری در کاخ سفید با باراک اوباما رییس جمهور آمریکا و در کمپ دیوید در روز پنجشنبه دیدار داشته باشند.

کاخ سفید اجلاس مذکور را فرصتی برای تعمیق همکاری ها میان آمریکا و کشورهای عرب خلیج فارس قلمداد نموده است.