حق‌شناس:

رییس‌جمهور به درستی بر اصل تفکیک وظایف تاکید کرد

رييس‌جمهور

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: صحبت‌های اخیر رییس‌جمهور در دیدار با فرماندهان نیروی انتظامی تاکید بر اصل تفکیک وظایف در جمهوری اسلامی ایران بود.

محمدجواد حق‌شناس در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به واکنش‌ها به صحبت‌های رییس‌جمهور، خاطرنشان کرد: برخی افراد سخنان رییس‌جمهور را درک نکرده‌اند.

وی افزود: صحبت‌های رییس‌جمهور در مورد این‌که نیروی انتظامی به وظیفه خود عمل کرده و اجتهاد نکند یا این صحبت که هر کس در نظام وظایف خود را انجام دهد، بر اساس قانون اساسی و اصل تفکیک قواست. این اصل روشن می‌کند که وظایف در نظام جمهوری اسلامی ایران چگونه تقسیم شده و هر نهادی چه وظیفه‌ای دارد.

وی با بیان این‌که «رییس‌جمهور بر موضوعی که مطرح کرد کاملا تسلط دارد»، خاطرنشان کرد: نباید این‌گونه باشد که دستگاهی صاحب تشخیص شود و بدون توجه به قانون دنبال اجرای تشخیص شخصی خود باشد. در این شرایط در جامعه به اندازه افراد آن دستگاه ما نحوه اجرای اسلام را خواهیم داشت و در این شرایط ما به دوران ماقبل مدرنیزم یا حتی عصر جاهلی باز می گردیم.

این عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی در پایان افزود: انتظار می‌رود کسانی که نسبت به این صحبت‌های رییس‌جمهور واکنش نشان می‌دهند در ابتدا بدانند که رییس‌جمهور چه موضوعی را مطرح کرده است سپس خود را موظف به واکنش کنند. رییس‌جمهور در سخنان خود به درستی بر اصل تفکیک وظایف تاکید کرد.

انتهای پیام

کد N815482