سنا طرح نظارت بر توافق هسته‌ای را تصویب کرد

مذاكرات ايران و گروه 1 5

سنای آمریکا با 98 رای موافق و تنها یک رای مخالف طرح نظارت کنگره بر توافق هسته‌ای با ایران را بدون افزودن متمم تصویب کرد.

سنای آمریکا با 98 رای موافق و تنها یک رای مخالف طرح نظارت کنگره بر توافق هسته‌ای با ایران را بدون افزودن متمم تصویب کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از پایگاه خبری کنگره آمریکا (هیل) با تصویب این طرح در صحن کنگره سناتورها قادر خواهند بود تا پس از توافق هسته‌ای با ایران و تحویل آن توسط باراک اوباما به کنگره ظرف مدت پنج روز طی یک بازه زمانی سی روزه این توافق را مورد بررسی قرار دهند.

تام کاتن، سناتور جمهوری‌خواه تنها کسی بود که به تصویب این طرح رای مخالف داد. او دلیل مخالفتش را معرفی نکردن توافق هسته‌ای ایران به کنگره به عنوان یک قرارداد دانست. هم‌چنین باربارا باکسل، سناتور جمهوری‌خواه کالیفرنیا نیز در این رای‌گیری شرکت نکرد.

پس از تصویب این طرح سناتور باب کورکر، رییس کمیته روابط خارجی کنگره اظهار کرد: که تصویب این طرح به کنگره کمک می‌کند تا در مساله هسته‌ای ایران قدرت را از اوباما پس بگیرد.

جان بوینر، سناتور جمهوری‌خواه ایالت اوهایو نیز در این باره گفت: تصویب این طرح توسط سناتورهای هر دو حزب (دموکرات و جمهوری‌خواه) به کنگره اطمینان می‌دهد که سناتورها در بررسی و نظارت بر توافق هسته‌ای با ایران نقش مهمی خواهند داشت.

انتهای پیام

کد N814919