باهنر: احتمال تصویب ‌استانی‌شدن انتخابات زیر ۵۰ درصد است‌

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی احتمال تصویب بحث استانی شدن انتخابات را زیر ۵۰ درصد دانست و گفت: مجلس هفته آینده در این زمینه جلسه علنی تشکیل می دهد.

  محمدرضا باهنر ظهر امروز در نشست شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسان با دبیران شوراهای استان‌ها در مشهد اردهال، اظهار داشت: امیدواریم مجلس دهم، مجلسی جدی و اصول‌گرا در خط رهبری و پیشبرد نظام باشد.

به گزارش تسنیم،وی با بیان اینکه سیاست راهبردی اصول‌گرایان در انتخابات مجلس دهم وحدت جامعه اصول‌گرایی است، تصریح کرد: سیاست راهبردی مصوب جبهه پیروان خط امام و رهبری در جریان اصول‌گرایی کشور، حرکت زیر سایه و چتر حمایتی جامعه روحانیون مبارز تهران و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم است.

دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری خاطرنشان کرد: این مسئله به معنای تقلید جبهه پیروان از جامعتین نیست بلکه با صحبت، بحث و مجادله با آن‌ها رضایتشان را جلب می‌کنیم؛ در کل به کاری دست نمی‌زنیم که آن‌ها راضی نباشند چرا که در بیست و چند سال گذشته از چنین خط مشی پیروی کرده و از آن متضرر نشدیم.

وی در ادامه سخنانش تاکید کرد: اصوالگرایان و اصلاح طلبان در انتخابات مجلس دهم باید در چهارچوب قانون حرکت کرده و رقبای خوبی برای هم باشند.

باهنر در بخش پایانی سخنانش با اشاره به بحث استانی‌شدن انتخابات گفت: مجلس هفته آینده در این زمینه جلسه علنی تشکیل می دهند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی احتمال تصویب بحث استانی شدن انتخابات را زیر 50 درصد دانست و افزود: تکلیف نهائی مسئله تا نیمه خردادماه مشخص می شود.

وی تاکید کرد: هنوز شورای نگهبان در این زمینه جلسه جدی نداشته و اطمینان نداریم که این قانون از شورای نگهبان عبور کند.

 

 

1717

کد N814307