استاندار تهران خبر داد:

رییس‌جمهور به «شهریار» می‌رود

سفر استاني,استانداري تهران,حسن روحاني,سفر روحاني

استاندار تهران از سفر رئیس جمهوری کشورمان به شهرستان‌های شهریار، ملارد و قدس در بیست و چهارم اردیبهشت ماه خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سیدحسین هاشمی در نشست خبری صبح روز پنجشنبه که با حضور معاونین و جمعی از فرمانداران شهرستان‌های استان تهران برگزار شد با اعلام این خبر افزود: دکتر روحانی در سال گذشته چند بار اعلام کردند که علاقه‌مند هستند از نزدیک با مردم تهران دیدار داشته باشند که این امر به دلیل کسرت کار محقق نشد.

وی ادامه داد: این سفر از غرب استان تهران شروع می‌شود و مهمترین بخش آن دیدار با مردم است. در این سفر پروژه مجتمع تجاری اسلامی اندیشه نیز افتتاح می‌شود.

وی با اشاره به این‌که «این سفر با دیگر سفرهای استانی تفاوت دارد» اظهار کرد: این سفر یک سفر رسمی است؛ بنابراین تمام برنامه‌ها و سفرهای وزرا و رئیس‌جمهور به مناطق مختلف از قبل برنامه‌ریزی خواهد شد که هنوز قطعی نشده اما به احتمال زیاد این سفر استانی در قالب چهار سفر اجرا می‌شود.

استاندار تهران با تاکید بر این‌که «در سفرهای استانی تنها بخشی از مشکلات مردم حل می‌شود نه تمام آن‌ها» افزود: عرضه مشکلات و خواسته‌ها از سوی مردم در این سفر باید مدیریت شود و ما امیدواریم بتوانیم با استقبال حداکثری مردم مواجه شویم.

وی در بخشی از سخنانش تصریح کرد: با توجه به این‌که دولت نمی‌تواند در تمامی حوزه‌ها سرمایه‌گذاری کند باید سعی کنیم در این سفر بحث سرمایه‌گذاری مردم در مناطق با توجه به ظرفیت آ‌ن‌ها مطرح شود.

وی همچنین اظهار کرد: یکی از مشکلاتی که استان تهران با آن روبروست این است که ما شبکه استانی نداریم و خواسته ما این است که نام تهران را به شبکه پنج اضافه کنند و من از همینجا از شبکه پنج به دلیل انعکاس خبر سفر رئیس‌جمهور تشکر می‌کنم.

استاندار تهران همچنین با تاکید بر این‌که «بحث آب یکی از اولویت‌های استان تهران است» اظهار کرد: ما روش‌های مختلفی برای تامین آب شرب مردم ساکن این استان داریم اما مطمئن باشید در این رابطه از حضور رئیس‌جمهور نیز نهایت استفاده را خواهیم کرد.

در ادامه ناجی، فرماندار شهریار اظهار کرد: مدتی است که سفر به سه شهرستان غرب تهران مطرح شده که از بین این سه شهرستان شهریار به لحاظ جمعیت و قدمت تاریخی شرایط ویژه‌ای دارد و ما امیدواریم بتوانیم بهترین استفاده را از این سفر داشته باشیم.

وی ادامه داد: در گذشته که شبکه پنج به نام شبکه استانی تهران بود نیازمندی‌های استان شهریار را پوشش می‌داد و ما انتظار داریم آن بخش از ظرفیت‌های این شهرستان که باعث تقویت ظرفیت کشور نیز می‌شود مورد توسعه قرار گیرد.

در ادامه مراسم کرمی، فرماندار ملارد نیز اظهار کرد: آن‌چه که در سال گذشته در ساختار ذهن مردم شکل گرفته این است که رئیس‌جمهور با حضور خود همه مشکلات را حل خواهد کرد، در حالی که هدف از این سفرهای استانی بیشتر برقراری ارتباط عاطفی با مردم است. اگر ما زمینه موضوع برقراری ارتباط مردم را به این سمت سوق دهیم می‌توانیم آن را بهتر مدیریت کنیم.

وی همچنین افزود: رسالت رسانه ملی ما این است که در مورد پوشش سفر رئیس‌جمهور به ارتباطات مردمی متمرکز شود.

همچنین کاغذلو، فرماندار شهرستان قدس نیز با ارائه این پیشنهاد که برنامه‌های هر شهرستان می‌تواند به صورت جداگانه پخش شود گفت: سامانه 111 به منظور دریافت پیشنهادات مردم در خصوص سفر استانی، رئیس جمهور در آینده نزدیک فعال خواهد شد.

در بخش دیگری از مراسم زین العابدینی، مدیر شبکه پنج با بیان این‌که «ما مسائل مردم را با جدیت پیگیری می‌کنیم» اظهار کرد: علی‌رغم آن‌که ماموریت شبکه پنج تغییر کرده اما در حال حاضر ما با خلا رسانه‌ای در زمینه پوشش اخبار این استان رو به رو نبوده‌ایم. با توجه به تدابیر رئیس سازمان صدا و سیما بنا شد که تمام ظرفیت‌های موجود برای پوشش نیازمندی‌های استان تهران حفظ شود تا زمانی که شبکه دیگری برای این استان راه‌اندازی شود.

وی در پایان از فرمانداران درخواست کرد که فهرست نیازمندی‌های واقعی و مطالبات مردم این سه شهرستان که در سفر استانی رئیس جمهوری مطرح می‌شود را به شبکه پنج ارائه کنند تا آن‌ها هم گزارش‌های خود را مطابق با نیاز مردم ارائه کنند.

انتهای پیام

کد N814082