ادعای مضحک رسانه های مخالف سوریه در مورد ایران

سیاسی

رسانه های مخالف حكومت سوريه با انتشار گزارشی مدعی شدند كه بيش از 80 درصد از مدافعان «بشار اسد» را ایرانی ها و شهروندانی از افغانستان تشکیل می دهند.

به گزارش خبرگزاري مهر، رسانه هاي وابسته به مخالفان حكومت «بشار أسد» رئيس جمهور سوريه به طور هماهنگبا انتشار گزارشي، مدعي شدند كه از مجموع حدود دو ميليون سرباز و نيرويي كه در حال حاضر از حكومت أسد حمايت و دفاع مي كنند، بيش از 80 درصد از آنها ايراني و افغاني هستند.
بر اساس چنين ادعاي مضحکی، باید در حال حاضر بيش از يک ميليون و ششصد هزار ايراني و افغاني در سوريه حضور داشته و در حال دفاع از دولت «بشار أسد» باشند. این در حالی است که حتی آمریکا و همپیمانان منطقه ای اش که به دنبال ساقط کردن نظام سوریه اند، چنین ادعایی را نمی پذیرند.

اين رسانه هاي ضد سوري و مخالف «بشار أسد» با هدف اثبات ادعاي خود به مخاطبان، تصويري از حاج «قاسم سليماني»‌ فرمانده سپاه قدس پاسداران انقلاب اسلامي را به همراه اين گزارش منتشر كرده اند و مدعي شده اند كه مربوط به زمان حضورش در سوريه بوده است.
بي شك چنين ادعايي چيزي جز يک دروغ مضحک و فضاسازي رسانه ای نیست. به نظر مي رسد، انتشار اين گزارش آنهم در چنين زماني به خاطر آن است كه طي چند روز اخير چندين شهيد افغاني از مدافعان حرم از سوريه به ايران منتقل شدند تا بعد از تشيع، به خاك سپرده شوند. تصاوير تشيع اين شهداء در رسانه هاي مختلف جمهوري اسلامي ايران منتشر شده است.