بازتاب سخنان رهبر معظم انقلاب در رسانه‌های بین‌المللی

المیادین:پاسخ رهبر انقلاب به تهدیدات اخیر آمریکا/ روایت الجزیره

سیاسی

فرمایشات امروز رهبر معظم انقلاب اسلامی در جریان دیدار با جمعی از معلمان سراسر کشور بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های بین المللی داشته است.

به گزارش خبرگزاری مهر، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار وزیر و مسئولان آموزش و پرورش و جمع زیادی از معلمان سراسر کشور با اشاره به تهدیدهای اخیر مقامات رسمی آمریکا همزمان با برگزاری مذاکرات هسته ای تأکید کردند: من موافق مذاکره زیر شبحِ تهدید نیستم. مسئولان سیاست خارجی و مذاکره کنندگان باید خطوط قرمز و اصلی را به دقت رعایت کنند و همزمان با ادامه مذاکرات، باید از عظمت و هیبت ملت ایران نیز دفاع کنند و زیر بار هیچ تحمیل، زور، تحقیر و تهدیدی نروند.

ایشان با اشاره مجدد به اظهارات مقامات رسمی آمریکا در روزهای اخیر که گفته بودند اگر چنین شرایطی پیش آید ما حمله نظامی می کنیم، خطاب به دولتمردان آمریکایی گفتند: اولاً غلط می کنید. ثانیاً همانطور که در زمان رئیس جمهور قبلی آمریکا هم گفتم، دوران بزن و در رو تمام شده است و ملت ایران کسی را که بخواهد به او تعرض کند، رها نخواهد کرد.

اظهارات مقام معظم رهبری بازتاب فراوانی در رسانه های عربی داشته است که در ذیل به مشروح بازتاب اظهارات ایشان در رسانه های بین المللی اشاره می کنیم.

پایگاه لبنانی العهد ضمن پوشش گسترده فرمایشان رهبر معظم انقلاب، نوشت: آیت الله خامنه ای در بیانات خود تجاوز وحشیانه آل سعود به یمن را «غیر قابل توجیه» توصیف کردند. ایشان همچنین به صراحت اعلام کردند که ملت ایران با مذاکرات هسته ای در سایه تهدید طرف مقابل مخالف است.

این پایگاه لبنانی در گزارش مشروح خود از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی همچنین پاسخ‌های کوبنده ایشان به تهدیدات آمریکایی‌ها را تحت پوشش گسترده قرار داد.

پایگاه النشره نیز با انتشار این تیتر  از بیانات رهبر معظم انقلاب «اگر نیاز آمریکا به مذاکرات بیشتر از ایران نباشد، کمتر نیست» به نقل از ایشان نوشت: ایران تحت هیچ شرایطی زیر بار مذاکره با آمریکا در سایه تهدید نمی رود.

شبکه لبنانی المیادین نیز گزارشی مشروح از فرمایشان رهبر معظم انقلاب در جریان دیدار با جمعی از معلمان تهیه کرده و نوشت: آیت الله خامنه ای به تهدیدات اخیر آمریکا پاسخ قاطعانه ای داده و برای چندمین بار از زمان آغاز مذاکرات هسته ای میان ایران و غرب، به تبیین مواضع جمهوری اسلامی در مذاکرات هسته ای پرداختند.

این شبکه همچنین به نقل از رهبر معظم انقلاب نوشت: ملت ایران حتی در شرایط تحریم هم قابلیت پیشرفت دارد.

شبکه المنار نیز به اظهارات مقام معظم رهبری در خصوص خطوط قرمز تیم مذاکره کننده ایرانی در مذاکرات هسته ای اشاره کرده و نوشت: آیت الله خامنه ای در سخنان اخیر خود بر لزوم رعایت این خطوط توسط تیم ایرانی تأکید کرده و اعلام کردند که در این زمینه هیچ تهدیدی از سوی طرف مقابل را برنمی‌تابند.

این شبکه در گزارش خود از فرمایشات رهبر معظم انقلاب به اظهارات ایشان در خصوص تهدیدات اخیر آمریکا و تجاوز وحشیانه آل سعود به یمن اشاره کرد.

روزنامه السفیر هم با انتشار گزارشی از بیانات مقام معظم رهبری به اظهارات ایشان در خصوص تحریم های اعمال شده علیه جمهوری اسلامی ایران پرداخته و نوشت: آیت الله خامنه ای تأکید کردند که این تحریم ها اگر علیه هر کشور دیگری اعمال می شد، آن کشور فرو می‌پاشید. این روزنامه همچنین به نقل از رهبر معظم انقلاب نوشت: جمهوری اسلامی ایران حتی در شرایط تحریم هم قادر به اداره کشور خواهد بود.

شبکه های العربیه و الجزیره نیز ضمن سانسور گسترده اظهارات مقام معظم رهبری، تنها به آن بخش از بیانات ایشان در خصوص مذاکرات هسته ای و لزوم رعایت خطوط قرمز توسط تیم ایرانی پرداختند.