جایزه چندین میلیون دلاری آمریکا برای سر رهبران داعش

آمريكا

دولت آمریکا برای مقابله با رهبران گروه داعش اقدامات خود را بیشتر کرده و اسامی چهار تن از آنها را در فهرستی قرار داده که جایزه چندین میلیون دلاری را برای هرکسی که از آنها اطلاعی بدهد در نظر گرفته است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، گروه تروریستی داعش مناطق گسترده‌ای در شرق سوریه و شمال عراق را به تصرف خود درآورده و دست به قتل عام فرقه‌ای و کشتن گروگان‌ها می‌زند.

در بیانیه روز سه‌شنبه دپارتمان امور خارجه آمریکا آمده که چهار تن دیگر از رهبران داعش در فهرست اهداف عالی آمریکا موسوم به «جایزه برای برنامه عدالت» قرار گرفته و برایشان جایزه‌های چندین میلیون دلاری در نظر گرفته شده است.

عبدالرحمان مصطفی القادونی، یکی از رهبران داعش است که برای سرش جایزه هفت میلیون دلاری در نظر گرفته شده و در سال گذشته میلادی از جانب خزانه‌داری آمریکا علیه این مرد تحریم اعمال شد چون تروریست جهانی است.

وزارت امور خارجه آمریکا همچنین به این مساله شک دارد که این مرد معاون ابومصعب الزرقاوی، رهبر سابق القاعده عراق باشد و برای پیوستن به داعش در سال 2012 و پس از آزادی از زندان‌های عراق به سوریه سفر کرده است.

خزانه‌داری آمریکا این مرد را یک عراقی می‌داند که در سال‌های 1957 تا 1959 در موصل متولد شده است.

ابومحمد العدنانی، یک شبه‌نظامی سوری که نام اصلی‌اش طاها صبحی فلاحه است و تقریباً 38 سال سن دارد، نیز در همین فهرست قرار دارد و برای کسی که از محل اختفای وی اطلاعاتی ارایه کند که به دستگیری یا کشته شدن وی منجر شود، مبلغ پنج میلیون دلار جایزه در نظر گرفته شده است.

وزارت امور خارجه آمریکا همچنین این مرد را سخنگوی داعش اعلام کرده که مکرراً خواستار انجام حملات در خاک آمریکا است.

برای ترخان باتیراشویلی یا عمرالشیشانی نیز مبلغ پنج میلیون دلار جایزه در نظر گرفته شده است.

این مرد 29 ساله گرجستانی به نظارت بر زندانی در حومه رقه، محل اصلی فعالیت داعش متهم است که در آنجا چندین گروگان خارجی اسیر هستند.

همچنین برای سر طارق بن طاهر بن الفالح العونی الهرزی، 35 ساله تونسی مبلغ سه میلیون دلار در نظر گرفته شده است. این مرد به تامین کمک‌های مالی برای داعش در کشورهای حوزه خلیج فارس و به عنوان فرمانده داعش در سوریه و رئیس هیات عاملان انتحاری این گروه تروریستی متهم است.

برای سر ابوبکر بغدادی، رهبر داعش نیز مبلغ 10 میلیون دلار جایزه در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام

کد N812687