ادعای سعودی ها در موردحمله موشكی أنصارالله به جنوب عربستان

سیاسی

رسانه های سعودی با انتشار تصاويری از یک مدرسه و یک مرکزی درمانی تخريب شده در جنوب عربستان،‌ مدعي شدند كه نيروهای أنصارالله به جنوب اين كشور حمله موشكی كرده اند.

به گزارش خبرگزاري مهر، شبكه «الأخباريه» متعلق به رژیم عربستان سعودي با انتشار تصاويري از يك مدرسه و بیمارستانی تخريب شده در شهر «نجران» در جنوب عربستان،‌ مدعي شد كه نيروهاي أنصارالله به جنوب اين كشور حمله موشكي و خمپاره اي كرده اند.
اين شبكه تلویزیونی همچنين مدعي شد كه اين حمله عصر روز سه شنبه رخ داده و أنصارالله در حمله خود به «نجران» از موشک هاي كاتيوشا استفاده كرده است. طبق این گزارش بر اثر اين حمله، مدارس شهر «نجران» تا اطلاع ثانوي تعطيل شده است.
در همين حال سرهنگ «احمد عسيري» سخنگوي ائتلاف نظامی به سرکردگی عربستان عليه يمن هم طي اظهاراتي با تکرار ادعاي شبكه الأخباريه گفت: بعد از حمله موشكي و خمپاره اي حوثي ها به «نجران»، بالگردهاي آپاچي ارتش عربستان فورا پاسخ آنها را داده و تعدادي از پايگاه هاي حوثي ها را مورد هدف قرار دادند.
به نظر مي رسد رسانه های سعودي با انتشار چنين اخباري در حال تحريک افكار عمومي و آماده سازي زمينه براي گسترده تر كردن حملات به يمن از جمله ورود زميني به اين كشور هستند. انتشار چنين اخباري در راستای این ادعا که عربستان برای پاسخ دادن به حملات موشكي و خمپاره اي أنصارالله (به شیوه رژیم صهیونیستی) حمله را گسترده تر كرده و زميني وارد يمن شده است، ارزیابی می شود.