آیت‌الله مکارم‌شیرازی:

حضور گسترده جوانان در اعتکاف پاسخ دندان‌شکن به دشمنان بود

مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله العظمي مکارم شيرازي,اعتکاف 94

آیت‌الله مکارم‌شیرازی گفت: حضور گسترده جوانان در مراسم اعتکاف جواب دندان‌شکنی برای دشمنان اسلام و انقلاب بود که تبلیغ می‌کردند جوانان از دین و معارف الهی فاصله گرفته‌اند.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی گفت: حضور گسترده جوانان در مراسم اعتکاف جواب دندان‌شکنی برای دشمنان اسلام و انقلاب بود که تبلیغ می‌کردند جوانان از دین و معارف الهی فاصله گرفته‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این مرجع تقلید، در آغاز درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، با اشاره به اهمیت و جایگاه اعتکاف در متون اسلامی گفت: امسال اعتکاف در سراسر ایران برقرار بوده است و اکثریت قاطع جوانان در این مراسم عبادی و انسان ساز شرکت داشته‌اند که نباید ساده از کنار آن گذشت.

وی افزود: حضور جوانان مومن دانشجو برای تهذیب و خودسازی، نگرش در گذشته و تصمیم برای آینده، مساله بسیار مهمی است آن هم در دنیایی که آلوده شده است.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی به دو پیام مهم حضور جوانان در اعتکاف اشاره و خاطرنشان کرد: دشمنان اسلام و انقلاب تبلیغ می‌کنند که جوانان از دین و معارف الهی فاصله گرفته‌اند که این حضور پرشور جواب دندان‌شکنی برای آنان است که بحمدالله نسل جوان ما مومن و معتقد هستند.

وی در تبیین پیام دوم شرکت جوانان در اعتکاف گفت: در دنیایی که فساد و آلودگی از در و دیوار آن می‌ریزد، خدای متعال همواره راه‌هایی برای جبران و تدارک گذشته باز گذاشته است و همین سه روز اعتکاف می‌تواند جوانان را منقلب کند و سدی در برابر آلودگی‌ها شود؛ چراکه از 1400سال قبل اسلام این برنامه‌های معنوی را برای جلوگیری از فساد پیش‌بینی کرده است.

به گزارش ایسنا به نقل از حوزه‌نیوز، وی افزود: باید بیش از پیش برای رونق مساله اعتکاف تلاش کرد و با پیش‌بینی‌های لازم زمینه حضور بیشتر علاقه‌مندان را فراهم کرد، چراکه این اعتکاف خود یک حج کوچک است و بسیاری از اوضاع و احوال آن شبیه حضور در مکه و حج است.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی، توسعه دادن در مساجد اعتکاف را برگرفته از متون روایات اهل بیت(ع) دانست و گفت: مساجدی که اعتکاف در آن صحیح است، محدود به مساجد جامع نیست؛ چرا که در روایت آمده هر مسجدی که نماز جماعت در آن اقامه می‌شود.

وی با اشاره به حضور 700 هزار نفری در اعتکاف امسال، اظهار کرد: افراد بسیار زیادی برای حضور در مراسم اعتکاف ثبت نام کردند؛ ولی به خاطر نبود مساجد کافی نتوانستند حضور پیدا کنند؛ بنابراین باید زمینه حضور جوانان فراهم شود.

انتهای پیام

کد N812000