دور پایانی مذاکرات نیویورک / ادامه نگارش متن توافق سه شنبه آینده در وین

مذاکرات هسته ایران با 5 بعلاوه 1

تیم مذاکره کننده هسته ای ایران عصر امروز سه شنبه دور پایانی مذاکرات برای نگارش متن توافق جامع را درنیویورک برگزار می کند و بعد از وقفه ای یک هفته ای ، سه شنبه آینده در وین این گفت و گو ها را از سر خواهد گرفت.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از ایرنا، ساعت 9 صبح به وقت نیویورک - 17 و 30 به وقت تهران - دور پایانی مذاکرات در سطح معاونان و کارشناسان انجام می شود.

بعد از این مذاکرات سیدعباس عراقچی و مجید تخت روانچی معاونان وزیر امور خارجه به مذاکره با هلگا اشمید معاون هماهنگ کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا پایان می دهند ولی کارشناسان تا روز پنج شنبه به کار بر روی ضمائم متن توافق نهایی ادامه خواهند داد.

دور آینده مذاکرات برای بحث بر سر متن توافق، سه شنبه 22 اردیبهشت در وین انجام خواهد شد.

عراقچی و روانچی معاونان وزیر امور خارجه از روز پنج شنبه در نیویورک کار نگارش متن توافق جامع را با هلگا اشمید به نمایندگی از 1+5 شروع کردند. سوای روز یکشنبه که وقف رایزنی های داخلی شد، هر روز معاونان ظریف هشت ساعت سرگرم مذاکره بر روی متن بودند.

همزمان با جلسات معاونان، تیم کارشناسی فنی و حقوقی ایران و 1+5 هم به سرپرستی حمید بعیدی نژاد استفان کلمنت بر روی ضمائم کار می کردند.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه روز یکشنبه در پیامی توییتری گفته بود که کار نگارش متن توافق نهایی با 1+5 آهسته و پیوسته ولی در حال پیشرفت است. او در عین حال از دشواری این کار گفته بود و این که « تعداد پرانتز ها هنوز زیاد است.

پیش از این ، نگارش متن با مذاکره عراقچی و روانچی و اشمید روز دوم اردیبهشت در وین اغاز شده بود.

52261

کد N811387