احمدی در دیدار با نایب ‌رئیس سنای لهستان:

تقسیم‌بندی تروریست‌ها به «خوب» و «بد» کمکی به حذف تروریسم نمی‌کند

سیاسی

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و لهستان گفت: تقسیم‌بندی گروه‌های تروریستی به خوب و بد، هیچ کمکی به از بین بردن تروریسم نخواهد کرد و باید یک برخورد جدی و اصولی با پدیده تروریسم شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، «یژی یان وندرلیخ» نایب ‌رئیس مجلس سنای لهستان بعدازظهر امروز با حجت‌الاسلام وحید احمدی رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و لهستان دیدار و گفتگو کرد.

احمدی در ابتدای این دیدار با اشاره به پیشینه خوب تاریخی روابط دو کشور گفت: وجود ذهنیت تاریخی مثبت دو ملت به یکدیگر و ظرفیت‌های مناسب اقتصادی، سیاسی و فرهنگی میان جمهوری اسلامی ایران و لهستان، بسترهای فراوانی برای توسعه و گسترش مناسبات دوجانبه فراهم کرده است.

وی افزود: مجالس دو کشور می‌توانند به افزایش ارتقای ارتباطات به ویژه روابط پارلمانی فیمابین کمک کنند.

رئیس کمیته روابط خارجی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی، گسترش گروه‌های تروریستی در منطقه را خطری برای تمام کشورهای جهان دانست و تصریح کرد: برخورد دوگانه و استفاده ابزاری از گروه‌های تروریستی و کمک‌های مالی و تسلیحاتی کشورهای قدرتمند دنیا و برخی کشورهای منطقه به گروه‌هایی مانند داعش، امنیت جهانی را به مخاطره می‌افکند.

احمدی در ادامه ائتلاف آمریکا و چند کشور اروپایی برای مبارزه با گروه‌های تروریستی را ناکافی دانست و خاطرنشان کرد: تقسیم‌بندی گروه‌های تروریستی به خوب و بد هیچ کمکی به از بین بردن تروریسم نخواهد کرد و باید یک برخورد جدی و اصولی با پدیده تروریسم انجام گیرد.

وی در پایان تبادل هیات‌های سیاسی و پارلمانی میان ایران و لهستان را فرصتی برای آشنایی و آگاهی بیشتر از ظرفیت‌های اقتصادی و صنعتی در دو کشور دانست و بر رایزنی‌های مشترک دو جانبه تاکید کرد.

وندرلیخ: مقامات عالی‌رتبه لهستان بر گسترش روابط با ایران تأکید دارند

بر اساس این گزارش، در ادامه این دیدار «یژی یان وندرلیخ» نایب ‌رئیس مجلس سنای لهستان، ایران را یک قدرت بزرگ در منطقه خواند و گفت: مقامات عالیرتبه لهستان بر توسعه مناسبات با جمهوری اسلامی ایران تاکید ویژه‌ای دارند و سفر هیات عالیرتبه اقتصادی لهستان به تهران در همین راستا تلقی می‌شود.

وی ظرفیت‌های فراوان اقتصادی در ایران و رشد خوب اقتصادی لهستان در سال‌های اخیر را فرصتی برای گسترش مراودات اقتصادی دو طرف دانست و افزود: باید با برنامه‌ریزی دقیق اقتصادی، کاهش حجم تجاری سال‌های اخیر میان دو کشور را جبران کرد.

یژی یان وندرلیخ همچنین گسترش گروه‌های تروریستی را خطری برای صلح و ثبات جهانی دانست و بر مبارزه فراگیر و مستمر تمام کشورهای جهان با پدیده تروریسم تاکید کرد.

وی در پایان سفر قریب‌الوقوع گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران به لهستان را فرصتی مغتنم برای توسعه مراودات دوستانه میان دو کشور ذکر کرد.