در جلسه جامعه اسلامی مهندسین مطرح شد

ضرورت ائتلاف اصولگرایان در برابر تحرک اصلاح‌طلبان

جامعه اسلامي مهندسين,معلم,انتخابات مجلس,انتخابات مجلس دهم

جلسه شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین به منظور گرامیداشت هفته معلم با حضور عزت الله دهقان، دبیرکل جامعه اسلامی فرهنگیان تشکل شد.

به گزارش گروه درزافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در ابتدای این جلسه محمد رضا باهنر دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین ضمن تبریک میلاد حضرت مولی علی(ع)، در خصوص اهمیت گرامیداشت مقام معلم و لزوم توجه به وضعیت فرهنگیان به عنوان متولیان اصلی تعلیم و تربیت در جامعه سخن گفت و برگزاری جلسات با احزاب اصولگرا را یکی از دستورکارهای اصلی جامعه اسلامی مهندسین با رویکرد همدلی اصولگرایان دانست و تصریح کرد: همان‌طور که پیشتر نیز گفته‌ام ائتلاف اصولگرایان با توجه به تحرک قابل توجه اصلاح‌طلبان بسیار ضروری و لازم است.

در ادامه عزت الله دهقان، دبیرکل جامعه اسلامی فرهنگیان و عضو جبهه پیروان خط امام و رهبری با تبریک میلاد با سعادت حضرت علی(ع) در خصوص توضیح و تفسیر آیاتی از قرآن کریم در سوره قلم سخنانی را بیان کرد و گفت: ارزش برخی چیزها فی نفسه و ذاتی است مثل طلا و ارزش برخی دیگر اعتباری است مانند اسکناس و ارزش قلم به آن کسی است که آن را بدست بگیرد و از آن در جهت اسلام استفاده کند.

وی با گرامیداشت روز و هفته معلم، مصداق کامل استاد را معلم شهید استاد مرتضی مطهری دانست و به سخنان امام(ره) و مقام معظم رهبری در خصوص شأن و جایگاه استاد شهید مطهری اشاره کرد و افزود: رهبر معظم انقلاب ایشان را ایدئولوگ انقلاب دانسته‌اند.

دهقان پاسخگویی به شبهات را از جمله یادگارها و اقدامات اساسی استاد شهید دانست و یادآور شد: ایشان اینچنین ارزش قلم را حفظ کرد و قلم خود را مصروف اشاعه اسلام ناب محمدی (ص) و طریق توحیدی کرد.

دبیرکل جامعه اسلامی فرهنگیان در بخش دیگری از صحبت‌های خود به آبشخور فکری گروه‌های تکفیری همچون داعش اشاره کرد و گفت: در حدود 250 سال پیش انگلیسی ها برای ساختن دیپلماسی مذهب علیه مذهب،وهابیت را پایه گذاری نمودند و به کتاب ابن تیمیمه اشاره کرد و گفت: این کسی است که با قلم خود راهی انحرافی و تکفیری را پایه گذاری کرد.

عضو شورای مرکزی جبهه پیروان خط امام و رهبری همچنین به افشاگری های حضرت علی (ع) در خصوص جریان ها تکفیری همچون خوارج اشاره کرد و افزود: سخنان و روشنگری های حضرت امیرالمومنین (ع) نه فقط برای دوران ایشان بلکه برای عصر حاضر نیز نسخه ای حیاتی و اثر بخش است.

در ادامه محمد رضا باهنر دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری به وحدت اصولگرایان اشاره کرد و نقش جامعتین را در این خصوص یادآور شد.

وی همچنین به نتایج جلسه آیات یزدی، موحد کرمانی و مصباح یزدی نیز اشاره کرد و آن را جلسه ای مفید برای ائتلاف اصولگرایان دانست.

باهنر سیاست راهبردی جبهه پیروان خط امام و رهبری را اجماع اصولگرایان ذکر کرد و در خصوص تحرکات گروه‌های سیاسی دیگر برای نزدیکی به اصولگرایان مجددا یادآور شد که رقابت و رفاقت با دیگر گروه‌های سیاسی می‌تواند وجود داشته باشد اما ائتلاف اصولگرایان و اصلاح‌طلبان منطقی نیست.

در پایان این جلسه حسین شیخ الاسلام، مشاور امور بین‌الملل رئیس مجلس شورای اسلامی نیز به بیان آخرین وضعیت منطقه، علی الخصوص اوضاع یمن و سوریه پرداخت.

انتهای پیام

کد N810759