عربستان به دنبال اشغال حضرموت

واحد مرکزی خبر نوشت:

عربستان سعودی به دنبال اشغال استان حضرموت یمن است. محمد بن سلمان، وزیر دفاع عربستان سعودی گفت اگر این استان در اختیار عربستان سعودی قرار بگیرد، حملات ضد یمن متوقف میشود.


به گزارش  شبکه تلویزیونی المسیره ،توپخانه ارتش سعودی منطقه مرزی « منبه » در استان صعده در شمال یمن را گلوله باران کرد.

کمیته های عالی انقلاب یمن از کارکنان و کارمندان تمامی ادارات و سازمان ها و موسسات دولتی و سندیکاهای کارگری در این کشور خواست به نشانه اعتراض به ادامه حملات هوایی رژیم آل سعود به یمن ، روز دوشنبه دست از کار بکشند.

«کمیته های عالی انقلاب یمن» وابسته به جنبش انصار الله روز یکشنبه با صدور بیانیه ای که در اختیار رسانه ها و خبرگزاری ها قرار گرفت  خواستار توقف فعالیت در تمامی وزارتخانه ها و نهادها و دستگاه های دولتی  از ساعت 10 صبح دوشنبه و تجمع کارمندان و کارکنان مقابل وزارتخانه ها و سپس برگزاری راهپیمایی  در محکومیت حملات وحشیانه رژیم عربستان سعودی ضد یمن شد.

عربستان در تلاش برای بالا بردن روحیه نیروهای القاعده

محمد عبدالسلام سخنگوی انصارالله یمن خبرها را در خصوص ورود نیروهای زمینی عربستان به یمن  تکذیب کرد و گفت: این شایعات فقط برای بالا بردن روحیه نیروهای القاعده منتشر می شود و عربستان جرات پیاده کردن نیرو در عدن را ندارد.

وی افزود: سعودی ها به خوبی می دانند که القاعده در یمن جایگاهی ندارد و نه تنها موفقیتی نداشته بلکه توانایی مقاومت هم ندارد.

52261

کد N810097